Kas õppimine läheb tasuliseks? Millises seisus on tudengite õpi- ja puhkeruumid? Mis küsimustik see ringles? Kuidas olla aktiivsem esindajana, aga ka tudengina? Vaata järele!

Tartu Ülikool platseerus vahemikku 251—300 Times Higher Education (THE) World University Ranking 2021. aasta edetabelis. Kuidas käib edetabeli koostamine ja mida see koht tähendab?

Üliõpilasesindus töötab jätkuvalt selle nimel, et üliõpilasel säiliks tahe õppida ja üliõpilasesindajal tahe esindada. Loe, mida tegime selleks septembrikuus.

Hea üliõpilane
Seekord võtame ilusa infograafikuga kokku terve aasta. Koondasime põneva statistika TÜÜE olemiste ja tegemiste kohta ja eneselegi üllatavalt tulid mõned numbrid päris võimsad. Head lugemist!

Õpingute kõrval esindajaks olemine on niigi tuhandet kiidusõna väärt ja pole saladus, et 2020. aasta kevad veel omaette väljakutseid lisas. Soovime kõiki nende panuse eest siiralt tänada ning sellest tulenevalt töötasime välja esindajate tunnustussüsteemi, mida tänavu esmakordselt rakendame.

TÜ üliõpilasesinduse volikogu 4. juuni koosolekul valiti TÜ üliõpilaskonna uueks esimeheks Karl Lembit Laane, kelle mandaat algab 1. juulil.

Hea meel on tõdeda, et nii kevadsemestri kui õppeaasta lõpp on juba käegakatsutav ja vaja on vaid jaksu viimasteks pingutusteks enne suve, mis loodetavasti laseb ka mõnusalt ja vabalt ringi liikuda ning sotsiaalne olla.

Üks tegusamaid kuid aastas on TÜÜE jaoks kahtlemata maikuu ja siinkohal võtamegi kokku meie peamised toimetamised.

Kandideerimisavalduse TÜ üliõpilaskonna esimehe kohale saatsid kolm Tartu Ülikooli tudengit — Mona Sõukand, Kalle Valge ja Karl Lembit Laane.

Esinduse algus peale Vabadussõda ei olnud kerge. Tartu Ülikooli õppevahendeid oli Ilmasõja rindejoonte eest siia-sinna laiali veetud, ent ometi võitlesid ja seisid tudengid ka neis oludes oma õiguste ja võimaluste eest, püüdes luua Tartu Ülikoolist üha paremat õpikeskkonda.

Aprillikuu lõpuks oleme uue reaalsusega mõnevõrra harjumas. Kuigi sarnaselt üliõpilaskonnale kui tervikule kogeme ka esinduses väsimust ja pinget, oleme leidnud rutiini ja kujundanud töö ümber nii, et saaksime ka selles kummalises olukorras oma põhieesmärki täita – üliõpilasi esindada.

Esindajaid on kokku ligi 150 ja neist igaühe panus on väärtuslik. Kui tunned, et Sinuski on entusiasmi seista enda ja kaastudengite heaolu eest ning teha ära suuri asju juba õpingute ajal, siis kandideeri üliõpilasesindajaks! Vastutasuks saad väärtuslikud kontaktid, suure sõprusringkonna ning kasuliku kogemuse kogu eluks.

Hea üliõpilane!

Möödunud kuu sündmused olid ootamatud kõigi jaoks ning alates 12. märtsist oleme elanud hoopis teises maailmas. Eriolukorra väljakuulutamine riigis on nõudnud kiiret reageerimist ja ümberkorraldust nii eraelus, koolis kui ka tööl. Kuid ei saa öelda, et kollektiivsete kogunemiste piiramise tõttu oleks tempo kuidagi aeglustunud, seega võtame taas ette tuua teieni eelmise kuu tegemised.

Nagu paljud teisedki üritused, jäi ära 18. märtsile planeeritud vestlusõhtu Eesti kõrgharidusmaastikku kujundavate suundade üle. Kool on läinud täielikult üle e-õppele ning enamik meist hoiab end tegevuses koduseinte vahel, kuid maailm seisma ei jää. Et saaksite kõrgharidussüsteemi hetkeolukorraga siiski kursis olla, koostasime teile toreda värvilise kokkuvõtte!

Tartu Ülikoolis jätkub õppetöö, lihtsalt uues vormis. E-õpet saab teha ja peab tegema kvaliteetselt.

Ettevaatusabinõuna oleme otsustanud ära jätta kõik sel kuul toimuvad üritused.

Saame kõik teineteist hoida kui võimalikult vähe ringi liigume.

Uusim info https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

Loodame peatselt tervetena kohtuda!

Veebruar on olnud lõputult tegus – kuu alguses tuli end eksamisessioonist läbi vedada, kuu lõppu jäid mitmed hariduspoliitilised arutelud, muuhulgas Tartu Ülikooli karjäärimudeli ning õppekvaliteedi tagasisideküsimustike teemal.

Kevadel on jälle võimalik liituda TÜÜEga ja kandideerida instituudi või valdkonna nõukokku, senatisse ja EÜLi üldkoosoleku liikmeks.

Tartu Ülikooli raamatukogu koostöös üliõpilasesindusega korraldab 6.-19. jaanuarini traditsioonilise ÖÖraamatukogu. Sel ajavahemikul on raamatukogu avatud keskööni.

„ÖÖraamatukogu toimumise kohta on meilt juba ammu küsitud,” rääkis TÜ raamatukogu direktor Krista Aru. “Sellest võib järeldada ainult üht – neid kahte nädalat oodatakse.” Aru sõnul kiidavad tudengid raamatukogu keskkonda, mis soosib õppimisse süvenemist. “Seega ma loodan väga, et staažikate ÖÖraamatukogus õppijate kõrval võtavad jaanuaris meie lugemissaalides ja rühmatööruumides kohad sisse ka esmakursuslased, sest parimat kohta õppimiseks lihtsalt ei olegi!“.

26. septembril valitakse uus Tartu Ülikooli üliõpilaskonna juhatus. Esimehe kohale kandideerivad Allan Aksiim (platvorm, CV ja motivatsioonikiri) ja Hannes Hugo Urbla (platvorm, CV ja motivatsioonikiri). Aseesimeeste kohtadele Helo Liis Soodla (platvorm, CV, motivatsioonikiri ja lühiülevaade) ning Trine Tamm (platvorm, CV ja motivatsioonikiri). Tartu Ülikooli üliõpilaskonna volikogu toimub 26. september 18:00 Ülikooli 18 ruumis 218.

Palju õnne ja tere tulemast ülikooliperre! Enne, kui hakkad täiel rinnal suve nautima, tee veel üks oluline samm ja kinnita, et tuled ülikooli õppima. Anname sulle selleks mõne soovituse.