Darja Sotnikova

Meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilasesindaja

Milline oli sinu eelarvamus esindajaks olemisest ning mida tähendab esindajaks olemine sinu jaoks täna?

Enne alustamist tööga üliõpilasesinduses arvasin, et koos uue üliõpilasesindaja rolliga tuleb hullult palju kohustusi, vastutust ja rasket tööd. Tööd on ikka piisavalt ja vastutus käib üliõpilasesindamisega käsikäes, aga tänu suurepärasele tiimile nii valdkonna siseselt kui ka TÜÜE-s ei panegi raskusi tähele. Potentsiaalseid probleeme näen pigem väljakutsetena. Lisaks saab ise reguleerida, kui palju sa oled valmis hetkel panustama ning mis ülesanded huvitavad just sind. Täna esindajaks olemine tähendab minu jaoks palju võimalusi, millest saab alati kinni haarata. Küsimus on ainult huvis ja julguses. Tänapäeval vast tudengielu ei ole täisväärtuslik ilma tudengiorganisatsioonideta. Üliõpilasesindus on väga hea võimalus enesearendamiseks ning suurte tegude teostamiseks juba ülikooli ajal. See on suurepärane tunne, kui teie tiimi initsiatiivil asjad ülikoolis päriselt muutuvad paremaks.

Milliseid väljundeid sa esindaja tööst leidsid (erialane tegevus, isiklik huvi, kogemused)? Too palun mõni konkreetne näide väljakutsetest ja tulemustest, millega kokku puutusid.

Kõige suurem väljakutse oli kõikide osapoolte kuulamine ja kaasamine diskussioonis ning kompromissi leidmine. Arstiõppes, kus sa õpid omaette, seda ei lähe vaja väga tihti, kuid arstitöös selline oskus oleks hädavajalik. Kindlasti tuleb uurida iga diskussiooni juures, mis arvamusel on ka teised osapooled, et hiljem ei tekiks konflikte. Kõik inimesed on võimelised ise otsustama ning neil kindlasti peab see võimalus olemas olema. Meeskonnatöö huvitaval kombel sujub paremini, kui igal liikmel on oma tööülesanne ja kõik tunnevad ennast meeskonna olulise osana Tänu sellele, et töötame ühise tiimina, kõik toimib väga kiiresti, info liigub ning rahulolematust on alati minimaalselt. Tulemusteks on nt. paranenud kommunikatsioon dekanaadi ja tudengite vahel MVÜK-i infokirjade näol, tasuta nimesildid valgele kitlile kõikidele tudengitele, kellel algab kliiniline õpe ning järjekindel õppeainete tagasiside kogumine tudengitelt, pluss eriolukorra tingimustes ka tagasiside e-õppele.