Ametisse valiti TÜÜE uus juhatus

Eile, 28. septembri õhtul valiti ametisse TÜ üliõpilasesinduse uus juhatus. Eelneva juhatuse ametivolituste lõppedes astub esimehe kohale Taavi Vanaveski. Aseesimeestena alustavad peagi tööd Eleri Pilliroog ja Sven Anderson.

Esimesena toimus üliõpilaskonna esimehe valimine. Sander Tars sai esimeses hääletusvoorus 6 häält ja Taavi Vanaveski 10 poolthäält, võites häälte arvuga esimese valimisvooru. Teises hääletusvoorus valiti Taavi Vanaveski 12 poolthäälega üliõpilaskonna esimeheks. Aseesimeeste valimise puhul jäid seejärel kandideerima Eleri Pilliroog ja Sven Anderson, kes mõlemad kogusid TÜÜE volikogult piisavalt hääli, et ületada valimiskünnis.

Värskelt valitud TÜÜE juhatuse esimees Taavi sõnas: „Iga üliõpilase eesmärk on teha ülikool ja ühiskond paremaks. Uus juhatus on seadnud oma suurimaks eesmärgiks õppe parendamise Tartu ülikoolis. Näiteks oleme lahendusena pakkunud videoloengute laiema kasutamise, mis peaks jätma rohkem aega seminaridele. Tegemist on meie silmis liikumisega monoloogilt diskussioonipõhisele õppele ja seeläbi üliõpilaste efektiivsemale kaasatusele”.

Oma platvormides rõhutasid värskelt valitud juhatuse liikmed vajadust muuta TÜÜE töö efektiivsemaks ja läbipaistvamaks. Samuti on meeskonnal plaanis kaasata varasemast suuremal määral erialaorganisatsioone TÜÜE hariduspoliitilise eesmärkide saavutamisel.

Uue Tartu ülikooli üliõpilasesinduse juhatuse mandaat algab 28. oktoobril.

Lisainfo: teave@tyye.ee

Viivika Eljand-Kärp