Kevadel on võimalik saada üliõpilasesindajaks liitudes üliõpilasesindusega. Selleks peab esitama avalduse (mis ilmub kodulehele kandideerimisperioodi alguses) ja valima kas on soov esindada enda instituudi või enda valdkonna üliõpilaste huve ja õigusi. Instituutidesse kandideerivate üliõpilasesindajate poolt saavad reeglina hääletada vastava instituudi üliõpilased [*] ja valdkonda kandideerivate üliõpilaste poolt kogu selle valdkonna üliõpilased [*]. 

Valimiste ajakava on järgmine: 

  • 20. aprill kuni 4. mai kandideerimisperiood
  • 5. mai kuni 10. mai vajadusel kandideerimise pikendusaeg
  • 11. mai kuni 13. mai andmete töötlemine
  • 14. mai kuni 20. mai hääletusperiood valimised.ut.ee keskkonnas
  • 21. mail hääletustulemuste avalikustamine

Valimiste läbiviimise eest vastutavasse valimiskomisjoni kuuluvad üliõpilaskonna aseesimees Trine Tamm, üliõpilaskonna järelevalvekomisjoni esimees Johannes Richard Voltri ja õppeprorektori poolt nimetatud isikuna õppeosakonna jurist Martin Pärn

Uute esindajate mandaat instituutide ja valdkondade nõukogus ja ülikooli senatis algab 1. juulist, seni ametis olnud esindajate mandaat kestab 30. juunini. Senati üliõpilastest liikmed ja Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esindajad Eesti Üliõpilaskondade Liidu üldkoosolekule on kavas valida 7. mai üliõpilaskonna volikogu korralisel koosolekul.

* Erandiks on füüsika, keemia ja materjaliteaduste bakalauruseõppekava üliõpilased loodus- ja täppisteaduste valdkonnas, kes võivad kandideerida ja olla valitud nii keemia instituudi kui füüsika instituudi nõukokku. 

** Teiseks erandiks on meditsiiniteaduste valdkond, kus valijagrupid arstiteaduse õppes on moodustatud kursuste järgi.

TÜ üliõpilasesindus

tyye@ut.ee