Kai Budrikas: oli vaja lihtsalt vaba lõunapoolikut, tassi kohvi ning head muusikat

Selleks, et mõtted ja mured üliõilasesinduseni jõuaks, peavad tudengid teadma, kes on nende esindajad. Nii võtsime sügisel eesmärgiks seada õppehoonetes sisse eraldiseisvad infotahvlid üliõpilasesindajate tutvustamiseks ja nende sõnumite jagamiseks. Valdkondade üliõpilasesindajatega arutasime tahvlite nägu ja tegu kommunikatsiooni töögrupis ning mõtted edastati ka instituutide üliõpilaskogudele. Delta moodsasse hoonesse sobiva lahenduse loomise initsiatiivi võttis matemaatika ja statistika instituudi üliõpilasesindaja Kai Budrikas.

See siin on
matemaatilise statistika
tudeng Kai

Aga see on
Kai Budrikas, matemaatika
ja statistika instituudi
üliõpilaskogu esimees

Deltas õpivad matemaatika ja statistika, arvutiteaduse ning majandusteaduskonna tudengid. Ühel kogu valdkonna igakuisel koosolekul leiti, et oleks igati loomulik jõud ühendada ning ühiselt kõigi Delta esindajate kuvamine sai Kai eesmärgiks.

“Kuvada TÜÜE infot Delta tudengiala ekraanil erinevalt teiste instituutide füüsilistest plakatitest tundus igati deltalik — IT, tech ja innovatsioon, innovatsioon, innovatsioon!!!” selgitas Kai oma esimesi mõtteid.

Esialgu tundus tudengiesindajate banneri mõte ilmselt kõigile pisut hirmutav. “Harjumatu on näha iseendi nägusid Delta ekraanil kõigile uudistamiseks ja asi ei läinud väga käima, kuid mida aeg edasi, seda enam hakkas mu tüütu kohusetunne närima ja otsustasin hakata asjaga tegelema. Graafiline disain ja visuaalmeedia loomine on mulle hobikorras juba Mängukoopa-aegadest äärmiselt meeldinud ja ülesanne luua banner kõigi Delta instituutide üliõpilasesindajatest tundus mulle igati põnev ja väljakutsuv,” meenutas ta kogu protsessi.

Nõusoleku selleks kõigeks küsis Kai Delta turundus- ja kommunikatsioonispetsialistidelt, ning vastu polnud keegi. Töö võis alata. 

“Üldiselt läks kogu disainimisprotsess väga libedalt — oli vaja lihtsalt vaba lõunapoolikut, tassi kohvi ning head muusikat. Tulemusena on nüüd Delta instituutide esindajatel oma digitaalne plakat, mis aeg-ajalt kümneks sekundiks Delta teise korruse tudengiala ekraanile ilmub,” on ta tulemusega rahul.

Milline see füüsiline TÜÜE infonurk siis on?

Infotahvli võib iga üliõpilaskogu luua endale just sellise, nagu neile meeldib ja õppehoonesse sobib. MRI ehk molekulaar- ja rakubioloogia instituudi üliõpilasesindajad Signe, Andrea ja Tina tegid koostööd TÜÜE kommunikatsioonispetsialistiga ning välja tuli selline lahendus, nagu näha siin videos. Seega pole üldse oluline, kuidas esindajad end nähtavaks teevad, peaasi, et teevad.

Kui sinagi leiad, et tahaksid lisaks ülikooli kesksetele infokanalitele ja -sõnumitele oma õppehoones näha muudki ja teada, kelle poole igal ajal pöörduda, siis võta ühendust oma üliõpilaskoguga või veel parem – kandideeri sellesse ise juba 19. aprillil!

Loe veel TÜÜE kohta

Töögrupid: kommunikatsioon

Töögrupid: õppekvaliteet

Töögrupid: välistudengite töögrupp

Töögrupid: arenduse töögrupp

Mida teevad esindajad – tõeline huvikaitse!

Mida teevad esindajad – toimiv üliõpilaskogu

TÜÜE struktuur