Hea üliõpilane! 

Möödunud kuu sündmused olid ootamatud kõigi jaoks ning alates 12. märtsist oleme elanud hoopis teises maailmas. Eriolukorra väljakuulutamine riigis on nõudnud kiiret reageerimist ja ümberkorraldust nii eraelus, koolis kui ka tööl. Kuid ei saa öelda, et kollektiivsete kogunemiste piiramise tõttu oleks tempo kuidagi aeglustunud, seega võtame taas ette tuua teieni eelmise kuu tegemised.

Olulisemad kuu tegemised:

  • 2. märtsil toimus kohtumine TalTechi ja TLÜ üliõpilaskondade juhatustega ning arutlusel olid arengud nii ülikoolide sees kui ka riigi tasandil. Tänu katusorganisatsioonile Eesti Üliõpilaskondade Liidule pöörasime taas rohkem tähelepanu ka kõrghariduse rahastusele ning üliõpilaskondade ühistöö tulemusena saime vastavale petitsioonile üle tuhande allkirja. Ka praeguses olukorras näeme, et just teadus on see, mis meid edasi saab aidata ning ega teadlasedki ela õhust ja armastusest.
  • Jooksvalt pidas TÜÜE juhatus maha 24 koosolekut instituudi üliõpilaskogude ehk IÜKidega. Lisaks esindajate tegemistele saime sissevaate instituutides endis toimuvasse ning jagame teiega nelja head mõtet neljast valdkonnast, millest saate ehk isegi kinni haarata.

Majandusteaduskonna nõukogu koosolekud on alati avalikus kalendris nähtavad ning külalistele avatud — igaühel on võimalik üksuse juhtimist jälgida ja sõna sekka öelda.

Eesti ja üldkeeleteaduse instituut on alustanud oma blogi, mis annab ülevaate instituudi tegemistest, aga võimaldab jagada ka e-õppe kogemusi.

Molekulaar- ja rakubioloogia instituudis toimib tänu Bioteaduste Üliõpilaste Seltsile päris oma õppekvaliteedi töögrupp, koos veendutakse, et õppeained on tudengisõbralikud.

Farmaatsia instituudi esindajad kinnitasid, et tänu nende koduinstituudi väiksusele, tunnevad kõik kõiki. See on aidanud luua sõbraliku õhkkonna, kus tudengeid võetakse alati kuulda.

Saime ka väärtuslikku tagasisidet, kuidas aidata esindajatel olla veelgi paremad. Lisaks uurime programminõukogude ja instituudi nõukogu omavahelist suhet ning seda, mil määral on õppekavaarendus ühes või teises instituudis vastava erialaseltsiga läbi põimunud.

  • Alates 12. märtsist on olukord olnud tavapäratum, kuid endiselt seisame ikka õppurite heaolu eest. Oleme olnud pidevas suhtluses õppeprorektori ja programmijuhtidega ning arutanud õppekorraldust muutunud olukorras. Eriolukord on nõudnud uudseid lähenemisi, kuid oleme püüdnud leida lahendusi, mis võimaldaks üliõpilastel jätkata kvaliteetsetel õppekavadel õppimist. Muuhulgas toetame näiteks akadeemilise puhkuse võtmise võimaluse laiendamist (mitu korda õppeastme jooksul ja suuremas mahus). Siiski on lahtiseks jäänud mitmed teemad ülikooli ja riigi suunal, nt semestri võimalik pikendamine augusti lõpuni, õppetasude alandamine (millele praegu ollakse vastu) ja suurem paindlikkus kursustelt maha registreerumisele (mille osas elavad arutelud käivad). Oleme alati tudengitele olemas, olgu probleemiks ühikas katki läinud pliit või arusaamatud Microsoft Teamsi kasutusjuhendid.
  • Selleks, et oma tööd hästi teha ja veenduda, et tudengite mured saavad kiire lahenduse, ootame e-õppe toimimise kohta tagasisidet. Täida oma valdkonna küsimustik:

Humanitaarteaduste valdkond
Loodus- ja täppisteaduste valdkond
Sotsiaalteaduste valdkond
Meditsiiniteaduste valdkond:

Kliinilise meditsiini instituut (3.5. kursus)
Bio- ja siirdemeditsiini instituut (1.2. kursus)
Farmaatsia instituut
Hambaarstiteaduse instituut
Peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut

  • Lisaks õppekorralduse käsitlemisele alustasime ka e-õppeks vajalike vahendite kogumist. Alates 23. märtsist oleme arvutiteaduse instituudi abiga andnud välja arvuteid üliõpilastele, kel need koduseks õppeks puudusid. Kui Sinul või su sõbral jääb millestki veel vajaka, anna sellest julgelt märku siin.

Tänane olukord puudutab kõiki ning väga paljud protsessid on jäänud seisma, kuid mitte TÜÜE valimised. Nii instituutide kui valdkondade üliõpilaskogudesse kandideerimine algab planeeritult 20. aprillil. Õige pea anname välja ametliku info.

Kuidas edasi?

Tegelikult oleme toimetanud veel mitmel rindel ja kõige paremini saad meie tegemistega kursis olla meid jooksvalt jälgides ja oma instituudi-valdkonna esindajatega suheldes, kelle leiad siit!

  • Järgmine võimalus kaasa lüüa on 6. aprillil kl 16 toimuval veebivestlusel, kus arutame Kristjan Vassili ja Kristi Kuningaga karjäärimudelit. Anna meile oma osalussoovist teada tyye@ut.ee.

Tekkis meie tegemiste vastu huvi? Juba peagi saad sinagi TÜÜEga liituda. Loe täpsemalt siit.

Ilusat aprillikuud soovides
TÜ üliõpilasesindus