Hea üliõpilane! 

Märkamatult oleme jõudnud märtsikuusse ning nüüd ja edaspidi hoiame Sind kursis sellega, mida üliõpilasesindus kuu lõikes teeb. Veebruar on olnud lõputult tegus – kuu alguses tuli end eksamisessioonist läbi vedada, kuu lõppu jäid mitmed hariduspoliitilised arutelud, muuhulgas Tartu Ülikooli karjäärimudeli ning õppekvaliteedi tagasisideküsimustike teemal.

Olulisemad kuu tegemised:

  • Esitasime etteanekuid võrdse kohtlemise juhendi muutmiseks, kaasates täiendusprotsessi nii esindajad kui ka üliõpilased. Võrdse kohtlemise juhend on mõeldud ülikoolipere probleemide lahendamiseks ja menetlussüsteemi kirjeldamiseks (meie fookuses oli siinkohal eelkõige üliõpilaste kaebused õppejõudude suunas). Ideed edastasime personaliosakonda, aga kohtusime ka akadeemilise sekretäri, nõustamiskeskuse ning õppeosakonna esindajatega. Kevadsemestri vältel osaleme ka võrdse kohtlemise juhendi muutmise ettepanekute läbitöötamise komisjoni töös.
  • Pöörasime enam tähelepanu koostööle nõustamiskeskusega eesmärgil toetada üliõpilaste vaimset tervist. Lisaks lõimisime TÜÜE tutvustuse paremini nõustamiskeskuse koordineeritud tuutorikoolitusse, et oma lahedate tegemistega laiema seltskonnani jõuda.
  • Pühendusime Tartu Ülikooli juhtimiskultuuri tundmaõppimisele, kohtusime silmapaistvate instituudi juhtidega ning pidasime maha juhtimisteemalise vestlusõhtu.
  • Toimus esimene esinduse sajandat sünnipäeva tähistav vestlusõhtu teemal “Tudeng ja keskkond“. Läbivalt jäi külla kutsutud ekspertpanelistide hulgas kõlama mõte, et kuigi igaüks saab midagi keskkonna heaks ära teha, on mõju suurem ja muutus kiirem tulema siis, kui tegutseme koos. Vestlusõhtute üks eesmärk on pöörata enam tähelepanu rohelise ülikooli kujundamise põhitõdedele. Mitmed rohelise ülikooli põhimõtted on kajastatud ka Tartu Ülikooli uues 2020-2025 arengukavas, mille viimane versioon peaks varsti avalik olema.

Kuidas edasi?

Tegelikult oleme toimetanud veel mitmel rindel ja kõige paremini saad meie tegemistega kursis olla meid jooksvalt jälgides ja oma instituudi-valdkonna esindajatega suheldes, kelle leiad siit! Toome välja mõned üritused, kus osaledes saad ise järele kaeda, mis me täpselt teeme.

  • 9. märtsil kl 13 kohtub TÜÜE doktorantide töögrupp. Toimub arutelu doktoriõppe rahvusvaheliste praktikate üle, külla tulevad Monika Tasa ja Aavo Lang. Kõik hariduspoliitika, õppekvaliteedi huvilised ning praegused ja tulevased doktorandid on oodatud; kutsuda võib ka sõpru! Anna tulekust märku Facebookis.
  • 18. märtsil kl 18 toimub esimene välisüliõpilastele suunatud vestlusõhtu kolmeosalisest arutelusarjast. Paneme pead kokku, et arutlelda selle üle, mida Eesti kõrgharidusmaastik endast üldse kujutab, millised trendid seda iseloomustavad ja miks peaks tavatudengile see üldse korda minema.

Tekkis meie tegemiste vastu huvi? Juba peagi saad sinagi TÜÜEga liituda. Loe täpsemalt siit.

Ilusat märtsikuud soovides

TÜ üliõpilasesindus