Liikuma kutsuv ülikool

Pikk istumine ei tee head mõttetööle ega kehale. Liikumispausid toetavad tähelepanu, keskendumist, mälu ja tervist. Kutsume sind osalema liikumispauside loomises, et teha liikumisest Tartu Ülikooli õppe- ja teadustöö tavapärane osa. Saada meile oma liikumispaus ja teeme koos ülikooli liikuma kutsuvaks!

Kuidas saad kaasa lüüa?

Leia või leiuta 1–3-minutiline liikumispaus, mis võib koosneda mitmest harjutusest, kuid peaks sobima vähemalt ühte nimetatud kategooriatest (vt allpool). Harjutused peaks sobima loengusse, seminari, laborisse, aga miks mitte ka konverentsile või kodusesse õppimisaega. See tähendab, et selles osalemine ei vaja erilisi vahendeid või riideid.

Filmi paus üles ja ära muretse kvaliteedi pärast. Oluline on harjutus ise.

Mis saab edasi?

Liikumislabor valib välja 15 parimat pausi, mis filmitakse korrektselt mail ning soovi korral saad ise koos kaastudengitega selles osaleda.

Saada oma klipp hiljemalt 30. mail aadressile tyye@ut.ee. Pane pealkirjaks ‘’Liikuma kutsuva ülikooli konkurss’’ ning kirja sisusse oma nimi ja eriala. 

Harjutuste kategooriad

Rahulikumad harjutused sirutamiseks ja venitamiseks

Aju ja keha koostööd arendavad tegevused, mis nõuavad keskendumist. Tead ju küll neid harjutusi, kus jalg teeb ühte liigutust ning käsi hoopis vastupidist.

Tantsud, rütmid ja väljakutsed, mis tõstavad vere rõhku

Motivatsiooniks

Liikumislabor valib välja 15 sobivaimat harjutusvideot, mille autor saab 100 eurose vabalt valitud kinkekaardi alates raamatupoest ja lõpetades, miks mitte, Woltiga!

Projekti korraldab TÜÜE koostöös TÜ Liikumislabori ning TÜ turundus ja kommunikatsiooniosakonnaga.