TÜÜE detsembris

Ehkki mõtted on juba ammu, ammu uue ja helgema aasta peale häälestunud, vaadakem siiski korra ka tagasi. Sest kes detsembrit ei mäleta, sel seda meelde tuleta.

Võib öelda, et TÜÜE 100. aastapäeva võtmes oli 1. detsember üks ilusamaid päevi eelmisel aastal. Kahel korral ära jäänud juubeli tähistamine kahanes suurejoonelisest vastuvõtust veebiülekandega tantsuetenduseks, mis aga kõigele vaatamata sooja tunde tekitas.

“Minule tõi pisara silma. Pisarsilmil tänasin ka TÜÜE poolt tantsijaid ja kogu meeskonda.”

Nii kirjeldas peale etenduse vaatamist emotsioone üliõpilasesinduse aseesimees Trine Tamm. Kas oled seda näinud? Loe lisaks ja vaata Raul Markus Vaiksoo loodud lavastust “Oh, otsigem…”.

Kuid põigates veel korraks ka päev varem esitletud “Sada aastat üliõpilasesindust Tartu Ülikoolis” raamatu juurde, siis on meil rõõm teatada, et nüüd on see jõudnud ka Tartu Ülikooli veebipoe müügiletile!

Detsembrikuu jooksul panime õla alla nii mõnegi instituudi tudengitoa parendamisele, võimaldades söögitegemist või vaba aja veetmist ning samuti aitasime kaasa ürituste organiseerimise lihtsustamisele. Nii said omale põnevad lauamängud tehnoloogiainstituut ja haridusteaduste instituut, söögi tegemise võimaluse mikrolaineahju ja veekeedukannu näol spordi- ja füsioteraapia instituut ning habraste portselannõude asemele korduvkasutatavad nõud erinevate ürituste läbiviimiseks ökoloogia ja maateaduse instituut.

Arendusfond jätkab ka uuel aastal.

Taaskord võtsime piirangute karmistudes ette ka arvutite laenutuse tudengitele, kel see kaugõppes osalemiseks puudu on. Kui sinulgi on selles osas abi vaja, siis võta julgelt ühendust! Kirjuta meile tyye@ut.ee.

Ja tänamata ei jäänud ka meie armsad, armsad esindajad. Nii palju asjalikke inimesi, kes oma innovaatiliste mõtete, julgete tegude ja pikaaegse panuse eest TÜÜE-sse tunnustuse pälvisid. 

Loe, kes millega hakkama sai siit. Tunnustused hõikasime välja lõbusas jõulutervitusvideos, mida jagasime virtuaalsel jõulupeol. Lisaks mängisime mänge, tegime viktoriini ja lobisesime mõistagi niisama, sest TÜÜE-pere on üks sõbralik pere.

Aastat 2020 tervikuna jäävad meenutama võitlus välismaalaste seaduse muudatuste vastu, reageerimine ootamatule koroonapandeemiale ja sellest tingitud ümberkorraldustele ülikoolis, kaasarääkimine kõrghariduse ja teadusarenduse rahastuse osas, õpiväljundite tutvustamine, osalise või täieliku töövõimetusega tudengite õppetasust vabastamine ning aasta üllataja — tasuline õpe õigusteaduskonnas. Mõned võitlused olid tulemuslikud, teised mitte, kuid kõiki neist ei loe me veel ka lõppenuks. Uuel aastal uue hooga.

Ilusat alanud aastat ja jaksu eksamiteks, mis veel ees!