Hea üliõpilane!

Möödunud kuu sündmused olid ootamatud kõigi jaoks ning alates 12. märtsist oleme elanud hoopis teises maailmas. Eriolukorra väljakuulutamine riigis on nõudnud kiiret reageerimist ja ümberkorraldust nii eraelus, koolis kui ka tööl. Kuid ei saa öelda, et kollektiivsete kogunemiste piiramise tõttu oleks tempo kuidagi aeglustunud, seega võtame taas ette tuua teieni eelmise kuu tegemised.

Nagu paljud teisedki üritused, jäi ära 18. märtsile planeeritud vestlusõhtu Eesti kõrgharidusmaastikku kujundavate suundade üle. Kool on läinud täielikult üle e-õppele ning enamik meist hoiab end tegevuses koduseinte vahel, kuid maailm seisma ei jää. Et saaksite kõrgharidussüsteemi hetkeolukorraga siiski kursis olla, koostasime teile toreda värvilise kokkuvõtte!

Tartu Ülikoolis jätkub õppetöö, lihtsalt uues vormis. E-õpet saab teha ja peab tegema kvaliteetselt.

Ettevaatusabinõuna oleme otsustanud ära jätta kõik sel kuul toimuvad üritused.

Saame kõik teineteist hoida kui võimalikult vähe ringi liigume.

Uusim info https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

Loodame peatselt tervetena kohtuda!

Veebruar on olnud lõputult tegus – kuu alguses tuli end eksamisessioonist läbi vedada, kuu lõppu jäid mitmed hariduspoliitilised arutelud, muuhulgas Tartu Ülikooli karjäärimudeli ning õppekvaliteedi tagasisideküsimustike teemal.

Kevadel on jälle võimalik liituda TÜÜEga ja kandideerida instituudi või valdkonna nõukokku, senatisse ja EÜLi üldkoosoleku liikmeks.

Tartu Ülikooli raamatukogu koostöös üliõpilasesindusega korraldab 6.-19. jaanuarini traditsioonilise ÖÖraamatukogu. Sel ajavahemikul on raamatukogu avatud keskööni.

„ÖÖraamatukogu toimumise kohta on meilt juba ammu küsitud,” rääkis TÜ raamatukogu direktor Krista Aru. “Sellest võib järeldada ainult üht – neid kahte nädalat oodatakse.” Aru sõnul kiidavad tudengid raamatukogu keskkonda, mis soosib õppimisse süvenemist. “Seega ma loodan väga, et staažikate ÖÖraamatukogus õppijate kõrval võtavad jaanuaris meie lugemissaalides ja rühmatööruumides kohad sisse ka esmakursuslased, sest parimat kohta õppimiseks lihtsalt ei olegi!“.

26. septembril valitakse uus Tartu Ülikooli üliõpilaskonna juhatus. Esimehe kohale kandideerivad Allan Aksiim (platvorm, CV ja motivatsioonikiri) ja Hannes Hugo Urbla (platvorm, CV ja motivatsioonikiri). Aseesimeeste kohtadele Helo Liis Soodla (platvorm, CV, motivatsioonikiri ja lühiülevaade) ning Trine Tamm (platvorm, CV ja motivatsioonikiri). Tartu Ülikooli üliõpilaskonna volikogu toimub 26. september 18:00 Ülikooli 18 ruumis 218.

Palju õnne ja tere tulemast ülikooliperre! Enne, kui hakkad täiel rinnal suve nautima, tee veel üks oluline samm ja kinnita, et tuled ülikooli õppima. Anname sulle selleks mõne soovituse.