TÜÜE veebruaris

Suured ja olulised projektid

TÜÜE-l on käsil päris mitu suurt ja olulist projekti. Juba eelmises kuukirjas tõime välja hariduspoliitilise kampaania “Inclusivity”, õpialade uuendamise, liikuma kutsuva ülikooli ja tudengiäpi. Suured projektid kulgevad jõudumööda. Aga siiski — mis seis on?

Meil on hea meel teatada, et Inclusivity on täie hooga käima läinud ja väikese õrritajana anname siinkohal teada, et veebruarikuu viimasel nädalavahetusel võeti linti kampaaniasse kirjutatud taskuhäälingu esimene jutuajamine. Kõigest lähemalt aga juba järgmisel nädalal.

Ülejäänud projektid ootavad endiselt ülikooli heakskiitu toetuse taotlustele, mis võiks juhtuda kuu keskpaigas. Pöidlad pihku!

TÜÜE tutvustas end tulevastele tuutoritele

Käisime end tutvustamas ka tulevastele tuutoritele. Helo ja Kristin Nugis (sest meil on nüüd kaks Kristinit), kes on isegi kahe peale kokku mitu aastat tuuterdanud, jagasid uutele aktiivsetele tudengitele teadmisi ja võimalusi, kuidas nad tulevase tuutorina koostöös TÜÜE-ga rebastele veelgi rohkem toeks saaksid olla. Ja kes veel ei tea, siis tuutorid toimetavad ja toetavad üliõpilasi nende õpingute esimesel semestril ja TÜÜE forever and always!

Tudeng ja Tartu

Trine, Kristin Nugis, Helo ja Õnnely pidasid maha mõttetalgud teemal koostöö Tartu linnaga. Juba järgmisel nädalal on kohtumine linna esindajatega, kellega arutatakse rattaringluse ja stipendiumite teemadel, ettevõtete ja organisatsioonide ning võimalike soodustuste teemal. Samuti selle üle, millised võiks olla präänikud tudengitele end Tartusse sissekirjutamiseks ning kuidas ühiselt arendada välisalasid.

Võrdse kohtlemise juhendi koostamine kõrgkoolidele

Õnnely ja Helo on osa EÜLi moodustatud töögrupist, mis võtab luubi alla võrdse kohtlemise juhendid. Töögrupi eesmärk on koostöös kõrgharidusasutustega uurida teemaga seonduvat olukorda ja tulla kevadeks välja baasstandarditega, mis kehtiksid kõikidele kõrgharidusasutustele lisaks nende olemasolevatele või tehtavatele individuaalsetele võrdse kohtlemise juhenditele.

Sinu võimaluste aken!

Ja kõige tagatipuks! Varsti algavad uute, järgmiseks õppeaastaks üliõpilasesindajate valimised. Juba järgmisel nädalal hakkame lähemalt ja põhjalikumalt, kuid kompaktselt tutvustama TÜÜE tegemisi, esindajaid, nende tegevusi ja meie kõigi saavutusi. Hoia kindlasti silm peal meie kõigil infokanalitel! 

Jälgi meid!