Autor:
Erakogu

Tudengisöökla

2022. aasta suvel pöördusid tudengitest ja vilistlastest koosneva sõpruskonna Tartu Analytica esindajad Tartu Ülikooli poole ja juhtisid tähelepanu üliõpilaste järjest keerukamaks muutuvale majanduslikule olukorrale. Muu hulgas algatati petitsioon, mis esitati üle 1300 toetusallkirjaga ülikooli juhtkonnale. Ühe lahendusena pakkusid petitsiooni algatajad välja tudengisöökla idee. Nad tõid välja, et tudengisöökla oleks üliõpilastele ühest küljest võimalus saada taskukohase hinnaga lõunasööki, kuid teisalt ka koht, kus kokku saada ja aega veeta.

5. augustil kohtuti ülikooli rektori, õppeprorektori, kantsleri ning üliõpilasesindusega ja arutati erinevaid lahenduskäike. Tõdeti, et probleem on laiem, see puudutab ka teiste kõrgkoolide üliõpilasi ning viitab selgelt kõrghariduse alarahastusele. Samas leiti, et Tartu Ülikool võiks koostöös aktiivsete üliõpilastega olla ka selles vallas suunanäitaja. Arutelust kasvas välja idee korraldada katseprojekt koostöös Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja nende toitlustaja Toidutorn AS-iga.

Katseprojekt kestis 12.–28. oktoobrini, mil igal tööpäeval kella 14–16 oli Treffneri gümnaasiumis avatud tudengisöökla. Katseprojekti eesmärk oli välja selgitada, millised tingimused peaksid olema täidetud, et Tartu Ülikooli üliõpilasperele saaks pakkuda paremat ja püsivamat tudengisöökla lahendust.

Loe tudengisöökla projekti kohta välisveebi uudisest

Tudengisöökla katseprojekti tagasiside tulemused

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

Pilt TÜÜE staabist.

Juhatus ja büroo

Tõllakuur

Kontakt