Meist

Üliõpilasesinduse ülesanne on seista üliõpilaste huvide ja vajaduste eest ning toetada neid oma õiguste kaitsmisel. Esinduses on enam kui 140 üliõpilast igast instituudist ja valdkonnast ning tööd koordineerivad juhatus ja büroo. Üliõpilased on esindatud igas instituudi ja valdkonna nõukogus, senati koosolekul ja kõigis komisjonides, mis üliõpilaselu mõjutavad. Esindajaks saab kandideerida kevadeti.

Üliõpilasesinduses on 2022/2023 õppeaastal keskselt neli töörühma: õppekvaliteet, kommunikatsioon, doktorandid ja TÜÜE vaim. Lisaks on üheks peamiseks fookusteemaks kõrghariduse rahastamisega seotud väljakutsed, millega tegelemine on esinduse üks prioriteete.

Üliõpilasesindajad

Juhatus ja büroo

TÜÜE struktuur

Tartu Ülikooli üliõpilasesindus jaguneb mitmeteks harudeks, mis on omavahel seotud ja mille mõistmine aitab aru saada üliõpilasesinduse töökorraldusest.

Loe lähemalt

Üliõpilasesindus jagas ülikoolilt saadud auhinnaraha tudengitele

Sel kolmapäeval, 15. märtsil kell jagas Tartu Ülikooli üliõpilasesindus ülikooli peahoone ees üliõpilastele sularahas laiali ülikooli ühiskonnateo auhinnaks saadud 4000 ...
15.03.2023

Selgunud on Tartu Ülikooli aastaauhindade saajad

Vabariigi aastapäeva eel kuulutas Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser välja ülikooli 2022. aasta ühiskonnateo, teadusteo ja keeleteo ning nimetas aasta õppejõud.
20.02.2023
#õppimine
2021/2022. akadeemilise aasta avamine

Üliõpilasesinduste avalik pöördumine erakondadele seoses õppetoetuste ja stipendiumitega

#õppimine
Hanna Britt Soots

Üliõpilaskonna aseesimees: kas tudengite appikarjeid on kuulda?

#õppimine
Riigikogu

Kõrgkoolide üliõpilasesindused korraldavad Riigikogu liikmetele tudengivarjupäeva

#ülikoolist
Tiksu ja TÜÜE aseesimees HTG ukse juures

Treffneri gümnaasiumis avas uksed tudengisöökla