Autor:
Tartu Ülikooli üliõpilasesindus

Sinu õigused

Tartu Ülikool on ligi 14 000 üliõpilase igapäevane õppe- ja töökeskkond. Selleks, et suur organisatsioon töötaks terviklikult ning akadeemilise pere liikmed tunneksid end ülikoolis hästi, on vastu võetud hulk erinevaid õigusakte ja häid tavasid, mis üliõpilaste ja töötajate tegevust suunavad. Siit lehelt leiad vajalikud lingid erinevate õigusaktide ja heade tavade juurde.

Kui mõni küsimus jääb siiski veel õhku, vaata meie korduma kippuvate küsimuste lehte. Alati võid meiega mure korral ka ühendust võtta!

Korduma kippuvad küsimused

Õppekorralduseeskiri

Õppekorralduseeskiri ehk ÕKE reguleerib tasemeõpet Tartu Ülikoolis ja selle järgimine on kohustuslik kõigile ülikooli liikmetele. See on abimees, mis selgitab, kes on üliõpilane, milline on õppetöö korraldus, kuidas valida mooduleid ja mida teada akadeemilisele puhkusele või välismaale õppima minnes. ÕKEst leiad veel palju kasulikku, mis aitab hinnata, kas sinu õppetöö korraldus või ka sinu enda osalus õppetöös on korrektne.

Laadi alla dokument

Õppekorraldus

Õppimise hea tava

Teised head tavad

Kuhu pöörduda

Kui sa ei saanud siit lehelt vastust enda küsimusele ja soovid teada, kelle poole täpsemalt pöörduda, siis leiad rohkem kontakte ülikooli vastavalt lehelt.

Vaata rohkem
Enlighti kaasatuse konkurss

Tartu Ülikooli üliõpilasi oodatakse kandideerima Enlighti kaasatuse auhinnale

Pilt Tartu Ülikooli Üliõpilasesindusest 2023. aasta sügisel.

Selgusid 2024/2025 õppeaasta üliõpilasesindajad

Pilt neljast inimesest heledates riietes.

Sotsiaalteaduste valdkonna esindajad