Autor:
Andres Tennus

Treffneri gümnaasiumis avas uksed tudengisöökla

12. oktoobril avati Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis tudengisöökla. See on Tartu Ülikooli üliõpilaste eestvedamisel sündinud algatus, mille eesmärk on pakkuda tudengitele taskukohast lõunasööki. Tudengisöökla töötab igal argipäeval kella 14–16. 

Hugo Treffneri Gümnaasiumi toitlustaja AS Toidutorn pakub üliõpilastele lõunat esialgu katseprojektina, et näha, kui suur on tegelik vajadus selle järele. Tudengisöökla jätkamise otsus tehakse esimeste nädalate põhjal.  

„Tudengisöökla on praegusel keerulisel ajal suurepärane võimalus saada iga päev soodsa hinnaga vaheldusrikast ja maitsvat toitu. Projekti edukus ja jätkumine sõltub aga otseselt sellest, kas sööjaid on piisavalt. Seega kutsun kõiki Tartu üliõpilasi üles järjepidevalt sööklas lõunatama, et saaksime koos näidata vajadust püsivama lahenduse järele,“ sõnas Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse esimees Katariina Sofia Päts. 

Tudengilõuna on gümnaasiumi koolilõuna pikendus: kui õpilased on söömas käinud, oodatakse sööklasse üliõpilasi. Menüü on nii õpilastele kui ka tudengitele samasugune ja valikuid on kolm:  

  • XL-menüü (kõikidel päevadel praad) hinnaga 4,20 €,  
  • koolilõuna (mõnel päeval praad, mõnel aga supp ja magustoit) hinnaga 3,50 € või 
  • taimetoit (mõnel päeval praad, mõnel aga supp ja magustoit) hinnaga 3,50 €. 

Nädalamenüü avaldatakse Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse (TÜÜE) kodulehel.  

Üliõpilased pääsevad sööklasse eraldi sissepääsust Jaani tänaval. Välisuks avaneb söögisaali eesruumi, kus on kätepesu võimalus. Arveldamine toimub kohapeal enne toidu võtmist ja tasuda saab nii sularahas kui ka kaardiga. 

Tudengisöökla idee sai alguse selle aasta suvel, kui üliõpilastest ja vilistlastest koosneva algatusrühma Tartu Analytica esindajad pöördusid Tartu Ülikooli poole ja juhtisid tähelepanu üliõpilaste järjest keerukamaks muutuvale majanduslikule olukorrale. Arutelud lõunasöögi kalliduse üle viisid mõtteni otsida koostöövõimalusi Tartu koolidega. Kiiresti jõuti kokkuleppele Hugo Treffneri Gümnaasiumi juhtkonna ja toitlustaja AS Toidutorniga, kes olid nõus koolisöökla uksed üliõpilastele avama.  

Lisaks tudengisöökla võimaluse loomisele alustas ülikool koostööd ühendusega Foodsharing Tartu ning lähiajal on plaanis avada esimene toidukapp Purde tänava ühiselamu juures. Samuti kutsusid üliõpilased Tartu söögikohti üles võimaldama tudengitele ISIC-kaardi ettenäitamisel soodsamaid hindu. Sellele üleskutsele vastasid toidukohad Shakespeare, La Dolce Vita ning Vilde ja Vine, kus päevapakkumised on üliõpilastele soodsama hinnaga.

Fotol on Tiksu ja TÜÜE aseesimees Hanna Britt Soots tudengisöökla ukse ees.

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

Pilt TÜÜE staabist.

Juhatus ja büroo

Tõllakuur

Kontakt