Selgusid 2025/2026 õppeaasta üliõpilasesindajad

Image
LIitu TÜÜEga

Siit lehelt leiad kõik 2025/2026 akadeemiliseks õppeaastaks üliõpilasesindajateks valitud tudengid. Saad tutvuda oma valdkonna ja instituudi uute esindajatega. Uute esindajate mandaat algab 1. juuli 2025 ning kestab üks aasta. Kui sind huvitab, et mis üliõpilasesindajaks olemine endast kujutab ning mida oma esindajatelt oodata võid, siis saad sellest lugeda VALIMISED 2025 alamrubriigist. Valimistulemusi protokolliti ning protokoll on samuti kõigile avalikult kättesaadav.

Õnnitlused kõigile valituks osutunutele ja tuult tiibadesse!

TÜÜE ÜLIÕPILASKOGUDE ÜLDVALIMISTE PROTOKOLL

Iga kandidaadi juures näed tema vastuseid järgmistele küsimustele:

  • Mis teeks Sinust hea üliõpilasesindaja?

  • Milliste teemadega tegelemine on Sulle üliõpilasesindajana kõige olulisem?

  • Millisele teemale peab TÜÜE järgmisel õppeaastal rohkem tähelepanu pöörama?


2025/26 õppeaasta üliõpilasesindaja kandidaadid

Valdkondade üliõpilaskogud

Image
Aleksander Koppel

Aleksander Koppel


"Olles aasta juba esindaja olnud, ei ole ma kohkunud ühegi väljakutse ees, mis mind ees oli oodanud. Mul on adekvaatne aimdus sellest, kuis ülikoolis töö toimub - kombineerides sellega üldise heatahtlikusega, olen ma igati valmis igaks abipalve või probleemi lahendamiseks, kui see TÜÜE pädevusse kuulub."


"Kuigi tüviprobleemid - kõrghariduse rahastus ja võrdne kohtlemine - peaksid püsima prioriteetidena, siis ei saa unustada, et TÜÜE eesmärk ei ole vaid probleeme lahendada. Samuti on oluline kokkuhoidva tudengkonna loome, mille tarvis on veel tükk tööd vaja ära teha."


"Tudengite majanduslik toimetulek."


Image
Pilt Elsa Triin Raidlast.

Elsa Triin Raidla


"Olen olnud üliõpilasesindaja juba neli aastat, selle aja jooksul nii instituudis kui ka valdkonnas, ning teen esindustööd kirega. Mulle on üliõpilaste huvide eest seismine väga oluline ning ma tunnen, et meie hääl peab veel tugevamalt kõlama. Minu arvates on ka väga oluline, et mitte ainult ühe valdkonna instituudid ei teeks koostööd, vaid valdkondadevaheline koostöö oleks ka aktiivne ja tugev. Lisaks loomulikult on oluline koostöö ka õppejõudude, tudengite ja administratiivtöötajate vahel. Eks ta üks klišee on, aga koos jõuame kaugemale – tahame ju kõik kvaliteetset ülikooli, kus kõigil on ohutu ja inspireeriv olla. Tunnen, et oma niinimetatud ametiaja jooksul on korda saadetud nii mõnigi asi. Kuigi ülikool on ka teadusasutus, siis tudengid on siiski need, kes teevad ülikoolist ÜLIKOOLI."


"Minu jaoks on väga oluline võrdse kohtlemise teema. Nagu eelnevalt mainisin, siis selleks, et ülikool oleks tugev, peavad kõik tundma end siin ohutult. Ainult sedaviisi on Tartu Ülikool jätkusuutlik. Lisaks võrdsele kohtlemisele on minu jaoks oluline õppetöö kvaliteet. Olen enda instituudisiseselt saanud sellesse panustada ning näinud ka reaalselt, et kui tudengid oma arvamuse kuuldavaks teevad niiviisi, et sellest üle ega ümber ei saa, siis on ette käidud õppemuudatused kasulikud mitte ainult üliõpilastele, vaid ka õppejõududele. Tuleb tõsiselt otsa vaadata kas ainepunktid vastavad koormusele ning kas õppekava on mitmekülgne ning tulemuslik."


"TÜÜE on sel aastal aktiivselt tegelenud kõrgharidusrahastuse teemaga ning sellega on tarvis mitte ainult jätkata, vaid endid veelgi kuuldavamaks teha. Teine teema, mis peab olema koguaeg fookuses ning kus üliõpilastel on hädavajalik võitlema hakata, on võrdne kohtlemine. Kuigi teema on kõigi mõtetes, siis on tarvis TÜÜE-l olla aktiivne kõne"isik". TÜÜE ülesanne on seista üliõpilaste huvide eest, ma ei väsi seda kordamast. Tegevus peab jätkuma ja loomulikult jätkub ka õppekvaliteedi vallas; peame rohkem koostööd tegema õppejõududega."


Image
Talis Timmi

Talis Timmi


"Olen kohusetundlik ja töökas, mistõttu saab minuga arvestada. Usun, et olen hea kuulaja ja seetõttu oskan üliõpilaste muresid arvesse võtta ja nendega tegeleda. Mul on varasemaid kogemusi meeskonnatöös ja juhtimises."


"Esindajana tahan tähelepanu pöörata kaastudengite muredele. Eriti soovin tegeleda õppekava ja -kvaliteediga seotud küsimustega. Samas leian, et lihtsalt muutmise pärast pole vaja muuta; arvestada tuleks erinevaid argumente ja seisukohti."


"Järgmisel õppeaastal tuleks TÜÜEs tähelepanu pöörata kõrghariduse rahastamisele, üliõpilaste toimetulekule (sh üliõpilaselamute kohad) ja õppekvaliteedile. Majanduslikult rasketel ja ebakindlatel aegadel on oluline, et tudengitel oleks kindlustunne õppimisvõimaluste osas ning kõrgharidust oleks võimalik kõikidel majanduslikust taustast hoolimata omandada."


Image
Gloria Margret Rose

Gloria Margret Rose


"Varasem kogemus humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilasesindajana toetab uut mandaati, kuivõrd mõistan nüüd juba selgemalt TÜÜE ja ülikooli toimimist. Tudengiesindajana pean oluliseks, et nii praegused kui ka tulevased humanitaarteaduste tudengid tunneksid oma väärtust ega peaks kogema alaväärtustamist. Samuti leian, et tudengid on väheteadlikud võimalustest õpingute jooksul – kandideerimist nii stipendiumitele, vahetussemestrile või konverentsidele välismaal või erialase praktika sooritamise kohta."


"Esindajana on minu jaoks oluline teema kõrghariduse kättesaadavus ja kvaliteet. Soovin, et ühegi noore haridustee ei jääks alustamata, veel vähem katkeks puuduliku majandusliku toimetuleku tõttu. Teise olulise teemana soovin, et ülikoolisiseselt paraneks info kättesaadavus, mis lahendaks mitmed tudengeid argielus painavad mured tuleviku planeerimise osas. Kui üliõpilane ei tea, kust infot otsida näiteks tugiteenuste, õpirände või praktikate kohta, siis on tal keeruline suunata oma õpiteekonda eesmärgipäraselt."


"TÜÜE võiks tulevasel õppeaastal koostöös Ülikooliga pöörata varasemast rohkem tähelepanu võrdsele kohtlemisele, et see väärtusena kanduks laiemalt edasi ka tulevikuühiskonda. Ülikooli roll üliõpilaste kujundamisel ei piirdu vaid erialaste teadmiste arendamisega, sama oluline on toetada isiksuse kujunemist ja inimlike väärtuste loomist. TÜÜEsiseselt võiks senisest enam keskenduda instituudi esindajatele, et nende roll oleks sisulisem ja mõjusam ning tekiks rohkem koostöövõimalusi valdkonna esindajatega."


Image
Elisabeth Pae

Elisabeth Pae


"Mul on varasemalt kogemusi mitmes erinevas organisatsioonis tegutsemisel ning see on andnud mulle hea baasi esindajatööks. Olen olnud aastaaega instituudi üliõpilasesindaja, mis on loonud ülevaate sellest, mis teemad vajavad tähelepanu ja kuhu peab liikuma. Olen positiivne ja koostööle orienteeritud, mis aitab mul olla esindajana tõhus ja usaldusväärne."


"Minu jaoks on väga oluline, et kõik tudengid, õppejõud ja ülikooli töötajad tunneksid end akadeemilises keskkonnas võrdselt kohelduna. Tõik on see, et ebavõrdse ja ebaväärika kohtlemise lahendamine on ülikoolis auklik ja vajab arendamist. Minu eesmärk esindaja - tudengitele peab olema lihtne ligipääs vajalikule teabele. Tudeng peab tundma, et ülikoolil on kindlad viisid probleemide lahendamiseks."


"Kahtlemata. Kõrghariduse. Rahastus. — Järgmisel õppeaastal peab tingimata jätkuma kõrghariduse rahastusele keskendumine ja selle mõju pidevale teadvustamisele. Tudengiesindajana leian, et teema vajab konstantset tööd, sest rahastus mõjutab otseselt nii õppekvaliteeti, tudengite motiveeritust ning kõige peamiselt - tudengite toimetulekut."


Image
Hugo Rait Mei

Hugo Rait Mei


"Olen õigusteaduskonna bakalaureuseastme 1. kursuse tudeng, kel on pikk avaliku esinemise taust ning palju kogemusi kommunikatsioonivaldkonnas, lisaks ka suurürituste ja kampaaniate planeerimises. Usun, et minu teadmistest oleks suurt kasu nii valdkonna üliõpilaskogus kui ka üliõpilaskonna volikogus. Seepärast kandideeringi sotsiaalteaduste valdkonna üliõpilasesindajaks."


"Kui viimastel aastatel on ikka ja jälle kandidaadid lubanud seista kõrghariduse rahastamise suurendamise eest, siis järgmiste üliõpilasesindajate ees seisab hulka raskem ülesanne: võidelda kõrghariduse tasuliseks muutumise vastu. Teadaolevalt hautakse Toompeal plaani muuta järgmise kahe aasta jooksul ülikoolis õppimine tasuliseks. Seda ei tohi juhtuda! Tartu Ülikooli üliõpilasesindusel on selles küsimuses kohustus sõna võtta. Me peame saatma sõnumi, et Eesti ei tohi muutuda Ameerikaks, kus ebaõiglased õppemaksude ja -laenude süsteemid pärsivad noorte võimalusi kõrgharidust saada. Vanemate sotsiaalmajanduslik seisund ei tohi määrata laste karjäärivõimalusi. Tõotan üliõpilasesinduses võidelda iga noore õiguse eest tasuta kvaliteetsele kõrgharidusele!"


"Kuigi üliõpilastel on lahendamist vajavaid probleeme palju, on kõige tähtsam prioriteet säilitada tasuta kõrgharidus. Kui me selles peaksime läbi kukkuma, ei oma muu enam tähtsust. Kui nõustud, siis vali Meid!"


Image
Rait Mattias Salvan

Rait Mattias Salvan


"Sotsiaalteaduste valdkonna ja õigusteaduskonna üliõpilasesindajana olen motiveeritud andma oma panuse sellesse, et Tartu Ülikooli üliõpilased oleksid veelgi silmapaistvamalt vaba ühiskonna eestkõnelejad, ning et see nähtuks ka ülikoolist välja poole. Olen hästi kursis üldiste kõrgharidust puudutavate teemadega, leidnud mitmeid mõttekaaslasi, ning üliõpilasesindajana soovin neid aktiivselt juurde leida. Kui juuraõpingutega seostub eelkõige tugev abstrakse mõtlemise oskus, siis pean oma tugevaks küljeks selle kõrval hoopis paljude küsimuste käsitlemist koos, sest tulevikku kujundavad "argumendid" ei eksisteeri vaakumis eraldiseisvalt."


"Minule endale olulised teemad kattuvad suuresti nendega, mille osas soovin ka TÜÜE suuremat aktiivsust näha, kuivõrd on üliõpilasesindajana võimalik oma panus sellesse anda. Isiklikult plaanin üliõpilasesindajana leida inimesi, kes jagavad minu vaadet, et kõrghariduse kvaliteedi tagamine selle kõige laiemas tähenduses sõltub eelkõige üliõpilaste endi ettepanekutest ja tagasisidest. Ehk õppekvaliteet ja tudengite enda kõrged standardid käivad käsikäes. Seejuures on oluline seega fakt, et ettepanekuid ja tagasisidet üldse esitatakse, kui ka see, et see oleks sisuliselt asjakohane, ehk otsustava organiga peab olema põhiväärtustes ja strateegias samal meelel. Oleks meelevaldne väita, et üliõpilaste panus nende teemade käsitlemisel oleks kuidagi kehv, kuid näiteid põhimõttelisel tasandil möödarääkimistest teaduskonna/instituudi ja üliõpilaste vahel esineb."


"Minu jaoks olulised teemad üliõpilasesindajana kattuvad ka nende teemadega, mille osas ootan TÜÜE-lt suuremat tähelepanu. Leian, et mh kõrghariduse rahastamise küsimustes saab TÜÜE olla veelgi tarmukam. Tasuta kõrgharidus on olnud suur teene kõrghariduse kättesaadavuse tagamisele, kuid paraku näib tõenäoline senise mudeli kadumine. Üliõpilaste seisukohad ei tohi olla vaid reaktsiooniks võimalikele järgmistele poliitilistele sammudele selles küsimuses, vaid tudengeid kaasav arutelu peaks ulatuma ka konkreetsete rahastamismudelite ja kõrghariduse mõtestamise teemadeni. Seega on TÜÜE-l võimalus algatada sellekohased arutelud esmalt üliõpilast endi seas, mis annaks omakorda tugeva seljataguse seisukohtade väljendamiseks avalikkusele."


Image
Katriin Saa

Katriin Saa


"Olen tegus, julge ja siiras – täielik inimeste inimene, kellele meeldib olla sündmuste keerises. Gümnaasiumi lõpuraamatus oli minu tsitaadiks “Igal pool, kogu aeg” ja usun, et see kirjeldab siiani mu elu üsna hästi.

Sellel õppeaastal tegutsesin tuutorina – toetasin esmakursuslasi ülikooliellu sisseelamisel ning korraldasin meeldejäävaid üritusi nii oma eriala tudengitele kui ka Lossi 36 õppehoone kogukonnale. Lisaks olen ajakirjanduse ja kommunikatsiooni programminõukogu liige, kus saan kaasa aidata oma eriala sisulisele arengule.

Ajakirjanduse ja kommunikatsiooni õpingud on andnud mulle julguse küsida keerulisi küsimusi ja seista nõrgemate eest – omadused, mis on ka üliõpilasesinduses väga olulised. Kui ma midagi teen, siis teen seda südamega ja hästi, just seetõttu usun, et sobiksin ka üliõpilasesindusse."


"Üliõpilasesindajana on minu jaoks oluline, et kõikidel tudengitel oleks ülikool hea koht, kus käia ja luua mälestusi kogu eluks. Üliõpilasesindajana seisaksin selle eest, et kõik tudengid tunneksid end ülikoolis hästi ja et vajadusel oleks ligipääsetavus ka vaimsele toele.

Samuti usun, et sotsiaalteaduste valdkonna üliõpilaskogu võiks olla tudengitele veelgi nähtavam. Oma kogemusest ja koolikaaslaste tagasisidest olen aru saanud, et selles valdkonnas on suur potentsiaal, mis on seni täitmata jäänud. Soovin sellele potentsiaalile elu sisse puhuda, et teised tudengid mõistaksid paremini üliõpilaskogu tööd ja oleksid teadlikud selle võimalustest."


"Mina arvan, et TÜÜE peaks järgmisel aastal rohkem tähelepanu pöörama õppekvaliteedile. Tartu Ülikool on üks Eesti juhtivaid kõrgkoole ning siin pakutav õpe peab vastama sellele mainele. Soovin, et kõik meie kooli lõpetajad tunneksid, et neil on tööturul selge konkurentsieelis. Mõistan, et paljuski jäävad võimalused rahastuse taha kinni, kuid usun, et isegi praeguste ressursside piires on valdkondi, mida on võimalik arendada ja täiustada. Heade lahenduste leidmiseks on oluline olla loov ja otsida uusi võimalusi!"


Image
Marika Adson

Marika Adson


"Tänu oma tegevusele Eesti Psühholoogiaüliõpilaste Ühenduse presidendina on mul täitsa arvestatav ülevaade oma erialaga seonduvast – nii edusammudest kui arengukohtadest. Sotsiaalteaduste valdkonna üliõpilaskogusse kandideerimine tundub mulle toreda järgmise väljakutsena – see oleks võimalus laiendada oma vaadet kõrgharidusele tervikuna ja süveneda veel rohkem sellesse, kuidas oma valdkonna tudengite huve süsteemselt ja mõjusalt kaitsta.

Kindlasti aitaks mind üliõpilasesindajana varasem kogemus nii strateegilise arengu planeerimisel, koostöö koordineerimisel kui ka läbirääkimistes – olgu see näiteks erinevate organisatsioonide esindajate või õppejõududega. Need kogemused on õpetanud mind mõtlema suurelt, tegutsema sihipäraselt ja hindama koostööd kui muutuste võtit."


"Üldiselt paistab praegu olevat põnev ning oluline aeg olla kohal ja igasugustel tudengeid puudutavatel teemadel sõna sekka öelda. Ühelt poolt ei saa täna rääkida kõrgharidusest, puudutamata rahastust ja sellega seotud jätkusuutlikkuse küsimusi. Teisalt tahan kindlustada, et võrdne kohtlemine ei jääks lihtsalt loosungiks. Õigused ja ressursid peavad olema mitte ainult tagatud, vaid ka laialdaselt, efektiivselt ja arusaadavalt kommunikeeritud."


"Minu arvates võiks rõhuasetus olla läbipaistvusel ja kommunikatsioonil. Üliõpilasesindajate roll ja töö võiks olla selgemini nähtav – et see mitte ainult ei täidaks sisulist funktsiooni, vaid inspireeriks ka teisi kaasa lööma. Näen potentsiaali näiteks tihedamas koostöös erialaorganisatsioonidega, et siduda tudengite esindamine veel tihedamalt valdkonnas tegutsevate tudengite ning nende huvidega."


Image
Ronja Ansmann

Ronja Ansmann


"Minu nimi on Ronja Ansmann. Olen täiskohaga riigiteaduse ja poole kohaga majandusteaduse tudeng. Juhtisin aasta aega Riigiteaduste Seltsi, korraldasin mitmesuguseid üritusi ja kirjutasin projekte. Nüüd on aeg uuteks väljakutseteks ja seetõttu kandideerin üliõpilasesindajaks. Olen valmis töötama selle nimel, et üliõpilaste õpikogemus veelgi paremaks muuta."


"Üliõpilasesindajana pean oluliseks, et TÜÜE toetaks tudengiseltside ja -organisatsioonide tegevust senisest märksa jõulisemalt. See on ülikoolielu süda, sest just seltsides leitakse eluaegseid sõpru ja arendatakse mitmesuguseid oskusi ühtses kogukonnas. Paljude tudengite kõige eredamad mälestused ülikooliajast on seotud just seltsiüritustel kogetuga.

Paraku ei ole igal erialal oma seltsi, mis tähendab, et paljudel tudengitel jääb see väärtuslik kogemus saamata. TÜÜE saaks siin olulist rolli mängida – mitte ainult olemasolevate seltside toetamisega, vaid ka uute tekkimist teadlikult soodustades. Näiteks võiks senise projektide rahastamise asemel pakkuda alustavatele seltsidele stardiraha, mis aitaks neil enda tegevust alustada.

Samal ajal on äärmiselt oluline tunnustada ka neid, kes juba panustavad tudengielu edendamisesse. Enamik seltsides tegutsejatest teeb seda vabatahtlikult – see tuleneb sisemisest soovist midagi ära teha ja kuuluda kuskile. Just see entusiasm ja pühendumus ongi see, mis ülikoolielu eriliseks teeb – ja see väärib ülikooli tasandil märkamist ja tunnustamist."


"TÜÜE peaks järgmisel õppeaastal senisest enam keskenduma kõrghariduse rahastamise jätkusuutlikkusele ning sellele, et õppimine oleks ligipääsetav kõigile, sõltumata sotsiaalmajanduslikust taustast. Samuti on oluline seista selle eest, et kõik tudengid tunneksid end akadeemilises keskkonnas võrdselt väärtustatuna ja turvaliselt."


Image
Oliver Mõttus

Oliver Mõttus


"Olen varasemalt olnud MVÜKis ja KMIÜKis ning tegev ka EAÜSis. Seal olles pean üheks suurimaks töövõiduks, millesse panustasin OSKE eksami parema korralduse nõudmist, mille raames sai tehtud tudengitele ka ülevaatlik memo. Olen väga entusisastlik ning töökas ja tahan teha meditsiiniõpingud kõigile järjest paremaks. Minu poole võib alati pöörduda ükskõik, millise murega ning ma annan alati (väga kiiresti) maksimaalse panuse. Olles näinud praegust olukorda, usun et üliõpilasesindajad saaksid teha veel palju rohkem, et meie kõigi tudengite elu läheks ülesmäge ning tahaksin sinna igatpidi panustada."


"1) Arstide praktilise eksami korraldus peab olema selge ja tudengisõbralik
2) Ka meditsiinitudengitel võiks olla lihtsasti taodeldavad ning üldised stipendiumid
3) Tudengitelt ei saa eeldada võõrkeeleoskust praktikumis patsiendi mõistmiseks
4) Tudengite tagasisidet ainetele ja õppejõududele tuleb päriselt kuulata ja selle järgi otsuseid teha
5) Paneme ülikooli arstiõpet praktilisemaks tegema"


"Kõige tähtsam on see, et ülikool mitte ainult ei kuulaks meie sisendit, vaid ka käituks selle järgi. TÜÜE peab saama juurde autoriteeti, et tudengite arvamus päriselt midagi tähendaks. Julgeks öelda, et just sellest meile kahjulikust jõudude vahekorrast pärinevad enamik tudengite probleeme."


Image
Estin Rand

Estin Rand


"Minust teeb hea üliõpilasesindaja äsjane kogemus valdkonna üliõpilaskogus, mis on aidanud mul aru saada paremini TÜÜE ülesannetest ja ülikooli tähtsamate otsuste tagamaadest. Uut infot on alguses väga palju ning õige tegutsemishoog tuleb sisse pigem õppeaasta teises pooles. Seetõttu oleksin väga motiveeritud uuesti valdkonna üliõpilaskogus panustama. Pean end aktiivseks, sõbralikuks ja kohusetundlikuks tudengiks ning mul oleks suurim hea meel ja au jätkata tööd valdkonna tudengite õiguste eest võitlemisel ja nende arvamuse avaldamisel. Senine kogemuste pagas on aidanud mul mõista oma tugevusi, mida tudengite heaks ära kasutada.
Olen varasemalt kuulunud ka oma eriala seltsi (EAÜS) juhtkonda ning olen hetkel samuti tegev arstitudengite välisvahetuse töögrupis ning haaran ka muudest võimalustest, kus saan end proovile panna, end arendada või laiemalt ühiskonna jaoks midagi ära teha."


"Kindlasti on minu jaoks oluline teema võrdne kohtlemine, millega pole meil viimasel ajal ülikoolis kõige paremad lood. Kui mul oleks ka tuleval õppeaastal mandaat, panustaksin rohkem võrdse kohtlemise töörühma tegevustesse. Muret tekitav on ka muidugi kõrghariduse rahastuse teema, sest riigi finantsilised vahendid on üha piiratumad ning äsja kaotati isegi tulemusstipendiumid tublidele tudengitele.
Valdkonnas sooviksin tuua erinevaid erialasid rohkem kokku. Kipub alatasa tekkima tunne, et arstitudengid "summutavad" teiste erialade tudengeid, sest neid on lihtsalt kõige rohkem, kuid väga tahaks, et ka teiste erialade tudengid tunneksid, et neid esindatakse ja nende häält kuuldakse. Samuti annaksin endast parima, et mingi probleemi tekkimise korral oleks tudengite arvamusega maksimaalselt arvestatud."


"Arvan, et senised teemad (kõrghariduse rahastus ja võrdne kohtlemine) on väga olulised teemad, millega edasi minna, sest senised lahendused pole väga kiita ja kui jätta need teemad sinnapaika, tehakse tulevikus tõenäolisemalt kehvemaid otsuseid, mis ei arvesta eriti tudengite hea- ja rahuloluga. Kindlasti võiks ka õppekvaliteet olla üheks fookuseks, eriti kuna eelpool mainitud teemad samuti mõjutavad seda."


Image
Erik Johannes Hurt

Erik Johannes Hurt


"Olen aasta aega olnud üliõpilasesindaja instituudis, mistõttu olen rohkemal või vähemal määral kursis TÜÜEs toimuvaga."


"Peamiseks teemaks, mida soovin edendada on võrdne kohtlemine ning õppetöö kvaliteet. Lisaks soovin oma hääle anda, et kõrgharidus jääks tasuta."


"Võrdne kohtlemine ja õppekvaliteet."


Image
Pilt Elis Riin Tars-Hurdist.

Elis Riin Tars-Hurt


"Olen olnud varasemalt kliinilise meditsiini instituudi esimees ja olen tutvunud süsteemiga ning tahaks anda endast veelgi, et edendada tudengite õppetingimusi. Lisaks olen aktiivne Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsis ja töötan. Need kogemused aitavad mul mõista erinevaid vaatenurki ja võidelda kõigi üliõpilaste õiguste eest."


"Koostöö eri instituutide vahel ja rohkem üritusi koos (nagu oli ventileerimisõhtu). Lisaks olen hetkel võrdse kohtlemise töörühmas ja panustan arstiteadus õppekava reformimise teemadesse. Kindlasti tahaksin jätkata nende teemadega ja aidata kaasa tudengisõbralikule OSKE eksamile ning informeerida tudengkonda."


"Kõrghariduse rahastamine, teadustöö võimalused ja tudengite tagasisidest lähtuvalt arenduste tegemine."


Image
Karolin Juhkam

Karolin Juhkam


"Usun, et minust teeb hea üliõpilasesindaja kogemus, empaatia ja siiras soov seista tudengite heaolu eest. Olen olnud üliõpilaskogus aktiivne ühe õppeaasta ning see on andnud mulle kindlama arusaama nii esindustööst kui ka tudengite vajadustest. Olen lahendustele orienteeritud ja suudan suhestuda erinevate probleemidega ka siis, kui ma pole neid ise kogenud. Tiimimängijana töötan hästi koos teistega, ent ei pelga ka oma ideid lauale tuua ega vajadusel eestvedajana tegutseda. Minu jaoks on oluline, et tudengite häält kuuldaks ning olen valmis seisma muutuste eest, mis päriselt parandavad meie elukvaliteeti."


"Üliõpilasesindajana on minu jaoks kõige olulisem tegeleda kvaliteetse õppe ja võrdse kohtlemise küsimustega. Usun, et iga tudeng väärib sisukat, toetavat ja hästi korraldatud õpikogemust – olenemata erialast. Pean oluliseks ka seda, et nii tudengite kui ka õppejõudude vahelises suhtluses valitseks vastastikune lugupidamine ja arvestamine. Samuti on mulle südamelähedane see, et meditsiiniteaduste valdkonna erinevaid erialasid koheldaks võrdselt – et kõigil oleksid võrdsed võimalused ning ühelegi erialale ei vaadataks üleolevalt või eelarvamusega.
Tahaksin panustada sellesse, et tudengid tunneksid end väärtustatuna ja nähtuna, sõltumata sellest, mis suuna nad on valinud."


"Usun, et TÜÜE peaks järgmisel õppeaastal pöörama veelgi suuremat tähelepanu kõrghariduse rahastamisele – et haridus ei muutuks luksuseks, mis on kättesaadav vaid neile, kellel on selleks piisavalt majanduslikke võimalusi. Haridus peab jääma ligipääsetavaks kõigile, sõltumata taustast. Samas on sama oluline tegeleda võrdse kohtlemise teemadega nii ülikooli sees kui ka laiemalt – olgu selleks erinevate erialade tudengite väärtustamine, diskrimineerimise vähendamine või ligipääsetavuse tagamine nii vaimse tervise toe, füüsilise keskkonna kui ka õppematerjalide mõttes. Need teemad on omavahel tihedalt seotud: ainult õiglaselt rahastatud ja väärtuspõhine kõrgharidus saab olla tõeliselt võrdne ja kättesaadav."


Image
Anet Ilustrumm

Anet Ilustrumm


"Minust teeb hea üliõpilasesindaja minu kogemus – olen esindajana tegutsenud juba viimased kaks aastat, mistõttu tunnen hästi ülikooli struktuuri ning tean, kelle poole erinevate probleemide korral pöörduda ja kust abi leida. Olen sihikindel ja pühendunud, seistes kindlalt üliõpilaste huvide ja vajaduste eest ning töötades selle nimel, et tudengite hääl oleks otsustusprotsessides kuulda."


"Üliõpilasesindajana on minu jaoks kõige olulisem, et tudengite soovid ja vajadused oleksid õppekavade ning õppeainete arendamisel tõesti kuuldud. Üliõpilasesindusse kandideerides lubadusi võiks ju anda palju, kuid lõppkokkuvõttes on kõige tähtsam see, et tudengitel oleks võimalus avaldada arvamust ja mõjutada seda, kuidas Tartu Ülikoolis õppimine nende jaoks paremaks muutuks. Samuti soovin tõsta tudengite teadlikkust sellest, et nende hääl ja ettepanekud ei ole pelgalt formaalsus – need on päriselt olulised ja nendega arvestatakse ülikooli otsustusprotsessides."


"Kõige rohkem peaks TÜÜE järgneval aastal pöörama tähelepanu võrdse kohtlemise teemale, sest toetav ja õiglane keskkond on oluline nii tudengitele kui ka ülikooli töötajatele. Ainult siis, kui kõik tunnevad end väärtustatuna ja võrdselt kohelduna, saab ülikool olla parim võimalik koht õppimiseks ja töötamiseks."


Image
Tartu Ülikooli maskott Tiksu

Eliisabet Judin


"Olen Eliisabet Judin ja sooviksin võimalust esindada tehnoloogiainstituudi tudengeid. Minu eesmärk ei ole mitte ainult rääkida, vaid ka kuulata. Leian, et tõelised muutused algavad siis, kui me kõik töötame koos. Olen valmis tegema kõvasti tööd selle nimel, et tagada meie üliõpilaste kuuldavus ning et meie instituut oleks kõigile parim koht õppimiseks. Esindasin instituudi üliõpilasi ka eelmisel aastal ja tänu sellele olen nüüd teadlik instituudi siseasjadest ja ka suhtumisest üliõpilastesse ning õppekavadesse. Tunnen, et nii mõndagi saab muuta ning suudaksin nende teadmiste abil luua paremaid strateegiaid, et olukorda parandada, kui mulle antakse privileeg sellega tegeleda. Olen tänulik võimaluse eest teenida teid ning luban teile, et teen seda alandlikult ja sihikindlalt."


"Aasta jooksul olen mõistnud, miks vaid vähesed arvutitehnika õppekava jätkuvalt nominaalajaga lõpetavad. See põhjus on, et õppekava on mitmes osas kunstlikult raskeks tehtud. Saan aru, et mingisuguseid filtreid on vaja, aga kui nende filtrite pärast langeb välja oluliselt rohkem tudengeid kui valdkonnas keskmiselt, siis tuleb neid vähemaks võtta, et kõik õppekavad oleksid sarnase keerukusega. Minu eesmärk on seepärast viia tudengite hääl nii kõrgele kui võimalik, et need hädavajalikud muutused toimuda saaksid ja tudengite õigustatud ootus nominaalajaga lõpetamisele realiseeruks. Seetõttu kandideerin lisaks instituudile ka valdkonna esindajaks."


"Järgmisel õppeaastal peab TÜÜE absoluutselt veel rohkem tähelepanu pöörama kõrghariduse rahastamisele. Kõrgharidus peab püsima tasuta. Keeruline on keskenduda samal ajal nii õpingutele kui ka tööle ja teha mõlemat hästi. Õpingute pooleli jätmine või üldse mitte alustamine rahapuuduse tõttu on traagiline ning vajab maksimaalset vastupanu, et selliseid olukordi tulevikus vältida."


Image
Pilt Martin Haamrist.

Martin Haamer


"Olen teise aasta geograafia osakonna doktorant, kuid minu teekond geograafias algas juba bakalaureuseõppes 2017. aastal. Viimase aasta olen esindanud ÖMI tudengeid instituudi nõukogus ja järgmisest aastast soovin esindada tudengeid valdkonna nõukogus. Olen olnud LT valdkonnaga pikalt seotud ja puutunud kokku tudengitega mitmetest instituutidest. Lisaks olen 2018. aastast olnud geograafia programminõukogus ja seeläbi puutunud tihedalt kokku õppekava arendusega ja selle ülesehituse põhimõtetega laiemalt meie valdkonnas. Ühtlasi esindan doktorante ülikooli doktoriõppekeskuste koosolekutel. Oma igapäevatöös keskendun inimeste liikuvuse uurimisele suurandmete põhjal eesmärgiga soosida jalgi, jalgrattaga ja ühistranspordiga liiklemist linnas."


"Doktorandina soovin keskenduda eelkõige teemadele, mis puudutavad doktorantide tööd ja heaolu. Sageli jäävad doktorantide mured märkamata ja leian, et nende esindamine instituudis ja valdkonnas on oluline. Samuti soovin tegeleda õppekava arendusega LT valdkonnas."


"Senisest rohkem tähelepanu tuleks pöörata doktorantide esindamisele - praegu on meie seisukohad vähe esindatud erinevates otsustuskogudes. Samuti soovin parandada doktorantide tugistruktuuri, et iga doktorant teaks, kelle poole pöörduda erinevate murede korral."


Image
Astrid Jõerand

Astrid Jõerand


"Hei-hei! Mina olen Astrid Jõerand, geoloogia ja keskkonnatehnoloogia kolmanda kursuse tudeng. Olen ka Geoteaduste Üliõpilaste Seltsi esinaine sellel õppeaastal. Minust teeb hea üliõpilasesindaja see, et olen ettevõtlik, aktiivne ning mul on julgust teiste huvide eest seista! Olen igal õppeastmel olnud õpilaste esindusorganites ja ka esinduste president, see on mulle andnud palju kogemust, et end väljendada ja olla teiste tudengite esindaja."


"Minule on südamelähedane võrdse kohtlemise teemad. Samuti õppeainete tagasisidestamine ja õpilaste arvamuste ja soovituste kuulda võtmine, et ikka tagasiside jõuaks vastavate inimeste kätte ja arvesse võetaks. Lisaks kuna sellest aastast kaotati ära tulemusstipendium, siis peaksid üliõpilaseesindajad veelgi valvsamad olema, et selles suunas sellisel kiirusel ei jätkataks."


"Mind väga kõnetas selle aastane võrdse kohtlemise teema, ning näen, et see on midagi pikemat, millele ei saaks kunagi liiga vähe tähelepanu pöörata. Tartu Ülikoolis võiks olla eraldiseisev isik, kes tegeleb sellistel teemadel. Lisaks oluline teema, millele eriti palju tähelepanu vaja pöörata on ikka kõrghariduse rahastamine, mis on kõiki üliõpilasi puudutav. Kõrghariduse rahastamine väheneb, mis paneb ülikooli mõtlema osade erialade maksustamisele või sisseastumismaksule, see olukord aga on kõigile tulevastele üliõpilastele ja ka edasiõppijatele väga hirmutav."


Image
Kaisa Aab

Kaisa Aab


"Olles kaks aastat olnud Solaride`s, üliõpilasorganisatsioonis, mis populariseerib inseneeriat, olen aktiivselt püüdnud innustada noori tehnoloogia ja inseneeria maailma vastu rohkem huvi tundma. Lisaks on kolm aastat Tartu Ülikooli laboris töötamist andnud mulle praktilisi oskusi materjaliteaduses, mida täiendab ka töökogemus väljaspool ülikooli. Ma soovin muuta loodusteadused populaarsemaks ja üliõpilastele põnevamaks, samal ajal edendades õppekavasid meie valdkonnas. Üliõpilasesindajana tagan, et mu valdkonnakaaslate hääled oleksid kuuldavad ning meie programmid vastaksid kõrgetele standarditele."


"Minu jaoks on kõige tähtsam laiendada üliõpilaste silmaringi, näidates neile nende erialal pakkuvaid võimalusi—olgu see siis teadus, tööstus või innovatsioon. Usun, et teoreetilised teadmised peavad käima käsikäes praktiliste oskustega, et üliõpilased oleksid valmis reaalseteks väljakutseteks. Toetan rohkemate töötubade, ettevõtetega koostööprojektide ning uurimisvõimaluste loomist, et üliõpilased saaksid lisaks akadeemilistele teadmistele ka enesekindluse oma oskuste rakendamisel. Koos saame luua õppekava, mis ulatub klassiruumist kaugemale, andes üliõpilastele tulevikuks vajalikud teadmised."


"Üliõpilasesindajana tahaksin keskenduda õppekvaliteedi parandamisele, lõputööde juhendite täiustamisele ning õppeainetele tagasiside andmise süsteemile. On oluline, et nii õppejõududelt kui ka üliõpilastelt kogutakse korrapäraselt konstruktiivset tagasisidet, et pidevalt täiustada õpetamist ja parandada õppetulemusi. Neid valdkondi tugevdades saame luua läbipaistvama ja toetavama õpikeskkonna, mis aitab kõigil üliõpilastel edukamalt õppida."


Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna instituutide üliõpilaskogud

Image
Anna Elisabeth Benno

Anna Elisabeth Benno


"Oleksin hea üliõpilasesindaja, kuna olen ka sel aastal meie instituudi esindaja ning oman seega varasemat esindamiskogemust. Selle aasta jooksul olen lisaks tavalistele kohustustele osalenud ka teistes ettevõtmistes, näiteks käisin rääkimas HV õppejõudude kogemuspäeval. Lisaks TÜÜEle olen ka Ajalooringi juhatuses ning tegutsen aktiivselt korporatsioon Amicitia ridades."


"Mulle on oluline õppekava ja selle täitmise tudengitele mugavamaks tegemine. Samuti plaanin sügisest magistratuuris õppida, seega saaksin olla ka magistrantide huvide esindaja."


"Mulle on olulisteks teemadeks õppekvaliteet ja kõrghariduse rahastamine. Võimalusel tahaksin uurida ajaloolastele erialase (tulemus)stipendiumi loomise võimalusi."


Image
Talis Timmi

Talis Timmi


"Olen kohusetundlik ja töökas, mistõttu saab minuga arvestada. Usun, et olen hea kuulaja ja seetõttu oskan üliõpilaste muresid arvesse võtta ja nendega tegeleda. Mul on varasemaid kogemusi meeskonnatöös ja juhtimises."


"Esindajana tahan tähelepanu pöörata kaastudengite muredele. Eriti soovin tegeleda õppekava ja -kvaliteediga seotud küsimustega. Samas leian, et lihtsalt muutmise pärast pole vaja muuta; arvestada tuleks erinevaid argumente ja seisukohti."


"Järgmisel õppeaastal tuleks TÜÜEs tähelepanu pöörata kõrghariduse rahastamisele, üliõpilaste toimetulekule (sh üliõpilaselamute kohad) ja õppekvaliteedile. Majanduslikult rasketel ja ebakindlatel aegadel on oluline, et tudengitel oleks kindlustunne õppimisvõimaluste osas ning kõrgharidust oleks võimalik kõikidel majanduslikust taustast hoolimata omandada."


Image
Pilt Triin Kuusest.

Triin Kuusk


"Minu nimi on Triin Kuusk ja õpin kolmandat aastat ajaloo ja arheoloogia instituudis kunstiajaloo erialal. Minu esimene aasta instituudi üliõpilasesindajana oli põnev, kuna sain anda oma panuse instituudi arengut puudutavates küsimustes ning õppisin veelgi paremini mõistma ülikooli ülesehitust. Kandideerin üliõpilasesindusse ka järgmiseks õppeaastaks, sest mind huvitab üliõpilaste heaolu parandamine ja õpingute toetamine, ürituste korraldamine ja uute inimestega tutvumine ning ülikooli ja oma instituudi arengu eest seismine. Viimased kaks aastat olen olnud oma õppekaval ka esmakursuslaste tuutoriks. Olen rõõmsameelne, uudishimulik ning alati teistega arvestav, mispärast usun, et saan üliõpilasesindaja ülesannetega hästi hakkama."


"Suheldes tuutorina erinevate esmakursuslastega, sain aru, et üliõpilastel võib tekkida raskusi oma valitud eriala õppekavas orienteerumisel, tunniplaani koostamisel ja õpingutee planeerimisel laiemalt. Usun, et paljudele tuleb tuttav ette, kui keerukas on esmakursuslasena mõista näiteks ainepunktide süsteemi või välissemestrile mineku ametlikku asjaajamist. Üliõpilasesindajana soovin panustada senisest enam õppekorraldusliku info ja nõu jagamisse, et jõuda erinevate ülikooli kanalite kaudu iga tuge vajava üliõpilaseni.

Praegusel ajal valmistab üliõpilastele kõige enam muret majanduslik toimetulek õpingute ajal. Enamik üliõpilasi peab sellepärast õpingute kõrvalt käima ka tööl, milletõttu võib kannatada õppimine ja ülikooli lõpetamine. Üliõpilasesindajana suunan tudengeid leidma infot erinevate toetuste ja stipendiumite taotlemise kohta."


"Soovin, et TÜÜE seisaks ka järgmisel õppeaastal tugevalt ja kindlameelselt selle eest, et eestikeelne kõrgharidus oleks ka edaspidi tasuta."


Image
Elisabeth Sild

Elisabeth Sild


"Minu keskne moto võiks kõlada nii: kus viga näed laita, seal tule ja aita! Tegutsemistahe ja ettevõtlikkus iseloomustavad mind nii igapäevaelus kui üliõpilasesindajana. Teadagi ei jõua ainuüksi pealehakkamisega kuigi kaugele - sihini viivad mind täpsus, täiusepüüdlikkus ja konkreetsus, usaldus tiimikaaslaste ja endast targemate vastu, külm närv ning jäägitu pühendumus. Olen hea suhtleja ning inimeste inimene, keda kannustab soov oma armsat ülikooli paremaks muuta. Tean, et olen pädev üliõpilasesinduse töös osalema ja minu teadmiste-kogemuste pagas ning maailmavaade saavad TÜÜE tiimi kenasti täiustama. Seda teksti kirjutan Erasmuse vahetussemestrilt Belgias, kus õpin ja näen iga päev palju uut - minu soov on siitki ühtteist koduinstituuti vahendada.

Õpilasesinduses tegutsesin pea kogu koolitee jooksul: põhikoolist abituuriumini. Saada nüüd lüliks tudengi ja ülikooli vahel oleks mulle suur au."


"Tudengi heaolu on minu prioriteet number üks ja ma leian, et ülikoolis peab olema hea käia! Meeldiv ja motiveeriv keskkond on üliõpilase igapäevaelus väga oluline ning mängib eriti kurnaval sessiajal määravat rolli. Mulle meeldib meie armas Jakobi õppehoone ning soovin seda näha veel hubasema ja elavamana. Üliõpilasesindajana pingutan selle nimel, et instituudis oleks mõnusam õhkkond. Selle juurde käib ka sujuv suhtlus ja tihe koostöö, millesse igal juhul panustan - seda nii instituudi siseselt kui ka väljaspool."


"Üks olulisemaid küsimusi iga tudengi jaoks on kõrghariduse rahastamine. Tasuta kõrgharidus on täna meie ühiskonnas suureks proovikiviks. TÜÜE-l on siinkohal oluline panus, et tasuta kõrgharidus jääks jätkuvalt igaühele kättesaadavaks.

Ülikoolid on läbi ajaloo olnud korduvalt põhjapanevate muutuste keskmes - täna seisame silmitsi uue digirevolutsiooniga. Lähtudes kasvõi president Karise hiljutisest üleskutsest, on oluline pöörata jätkuvat tähelepanu tehisintellekti kasutamisele haridussüsteemis ning viisidele, kuidas piiramise asemel seda targalt ära kasutada saaks. Uuendusmeelsus ning nutikus on siinkohal edasiviivad võtmesõnad."


Image
Helis Luks

Helis Luks


"Hei! Minu nimi on Helis ja huvitun sügavalt haridusest ja poliitikast. Minu varasem töö on hõlmanud noorteorganisatsioonide juhtimist, projektide kirjutamist, kõnekunsti ja noorte esindamist. Hetkel toimetan Ole Rohkem meeskonnas, Saaremaa valla noortevolikogus ja enda endise kooli hoolekogus. Olen ellu viinud politoloogiaga seonduvaid algatusi, aidanud luua vallavolikogu jmt simulatsioonimänge ning olnud aktiivne kogukonnaliige. Selle tööga olen teeninud Hea Eeskuju konkursil Suurima Julguse laureaadi ja koduvallas Aasta Noor tiitli. Kandideerin üliõpilasesindajaks, kuna soovin kähe käega panustada toimetustesse, mis kaitseksid ja edendaksid tudengite hüvesid ja vajadusi. Usun, et minu varasem kogemus aitab seda soovi saavutada."


"Näen, et haridus on eestlaste identiteedi vundament, mille kättesaadavus ei tohi tulevikus kuidagi hääbuda või kitseneda. Seisan selle mõtte eest, et rahalisi auke kõrghariduses ei tohiks täita suurte õpilaslaenude või tudengite rahakottidega. Samuti seisan noorte- ja tudengiorganisatsioonide ning huvihariduse olulisuse eest, mis on tänavu riigieelarves saanud kõige suurema kärpe. Enda panusega soovin seista selle eest, et ,,noored on meie tulevik" ei jääks lihtsalt valimiseelseks loosungiks, vaid selle olulisus oleks alati laual nii kohalikul kui ka üleriiklikul tasandil."


"TÜÜE peaks minu silmis erilist tähelepanu pöörama kõrghariduse rahastamisele, AI eetikale ja kasutamisele õppetöös ning muidugi ka õppekvaliteedile ja tudengite ning õppejõudude üldisele heaolule. Nii kõrgkoolide rahastamise kui ka AI teema on juba praegu igalpool laual, mistõttu nõuab see erilist tähelepanu ja kaalutlusi. Seda nii üliõpilasesindajatelt kui ka üliõpilastelt ja õppejõududelt. Oleme ise need, kes esimesena tagajärgi tunnevad, kui nende osas ülikoolis või riiklikul tasandil otsuseid langetatakse."


Image
Lene Tiinas

Lene Tiinas


"Olen ühe õppeaasta juba üliõpilasesindaja olnud ning jätkaksin selles rollis hea meelega, sest olen aktiivne ja seltskondlik, olen saanud aidata erinevate ürituste korraldamisega (nagu filmiõhtud, mälumäng ja simman) ning teha oma häält kuuldavaks näiteks õppejõudude kogemuspäeval tudengi vaatepunkti jagades. Olen tuttav nii instituudi töötajate kui tudengitega ning minu poole saab (peaaegu) alati erinevate küsimuste ja muredega pöörduda."


"Mulle on oluline, et tudengitel oleks ülikoolis mõnus olla. Varsti võetakse meie instituudi tudengitelt ära meile armsaks saanud puhketuba ning ma sooviks väga leida midagi uut selle asemele. Lisaks aitaksin korraldada üritusi, mida meie instituudis päris tihti korraldatakse, ning oleksin üldiselt olemas kõiksugu asjaajamisteks ja murede-mõtete arutamiseks kogu instituudirahvaga."


"TÜÜE on aktiivselt tegelenud paljude oluliste teemadega, kuid pean just tudengite üldisele heaolule tähtsaks, et Jakobi 2 õppehoone võiks olla tudengisõbralikum, koridorides võiks näiteks olla rohkem istekohte jne, et tudengid ei peaks pausi või vaba loengu ajal majast ära minema või valima mõne üksiku koha vahel."


Image
Teele Särekanno

Teele Särekanno


"Olen olnud üliõpilane juba pea kaks aastat ning soovin seetõttu koolielus aktiivsemalt kaasa lüüa. Olen valmis tegutsema ja tudengite heaolu eest seisma. Kuigi arvan, et tudengielu on juba praegu hea, saame seda alati veelgi paremaks muuta."


"Minu jaoks on oluline, et eesti ja üldkeeleteaduse instituudi üliõpilastel säiliks puhketuba. Lisaks soovin abiks olla ürituste planeerimisel ja organiseerimisel."


"Arvan, et tudengite jaoks on hetkel kõige aktuaalsemad teemad tekstiroboti kasutamine õppetöös ning lõputöödejuhendid."


Image
Heidi Hein

Heidi Hein


"Usun, et minust teeb hea tudengiesindaja see, et mul on tugev õiglustunnetus ning olen lahendustele orienteeritud. Ürituste korraldamine on küll lahe, kuid tudengiesindaja peamine roll on siiski seista tudengite vajaduste ja õiguste eest. Usun, et olen sellega 2024/2025 õppeaastal eesti ja üldkeeleteaduse instituudi tudengiesindajana seni hästi hakkama saanud ning ka varasemate õpingute ajal oma kaas(üli)õpilaste vajaduste eest seistes."


"Minu arvates on oluline tegeleda õppekavade arendamisega, et need tooksid maksimaalselt kasu kõigile (sh parendada tagasiside vormide efektiivsust) ning samal ajal peaks kindlasti pöörama ka tähelepanu võrdsele kohtlemise nii instituudi, valdkonna kui terve ülikooli tasandil."


"Olles muuhulgas töötanud mõnes õppeaines hindamisassistendina, olen märganud, et mitmete erialade lõputööde juhendid vajavad arendamist ja/või täpsustusi, seega võiks see olla miski, mille poole püüelda."


Image
Aleksander Koppel

Aleksander Koppel


"Olles aasta juba esindaja olnud, ei ole ma kohkunud ühegi väljakutse ees, mis mind ees oli oodanud. Mul on adekvaatne aimdus sellest, kuis ülikoolis töö toimub - kombineerides sellega üldise heatahtlikusega, olen ma igati valmis igaks abipalve või probleemi lahendamiseks, kui see TÜÜE pädevusse kuulub."


Kuigi tüviprobleemid - kõrghariduse rahastus ja võrdne kohtlemine - peaksid püsima prioriteetidena, siis ei saa unustada, et TÜÜE eesmärk ei ole vaid probleeme lahendada. Samuti on oluline kokkuhoidva tudengkonna loome, mille tarvis on veel tükk tööd vaja ära teha."


"Tudengite majanduslik toimetulek."


Image
Liis Soon

Liis Soon


"Aktiivne tudeng, meeldib uusi tutvusi luua, meeldib üritusi korraldada"


"Kõrghariduse rahastus, võrdne kohtlemine"


"Kõrghariduse rahastus"


Image
Hedi Loore Puusepp

Hedi Loore Puusepp


"Ma armastan üliõpilasi esindada, sellepärast, et üliõpilaste heaolu on minu kõige kõrgem prioriteet. Heaolu ülikoolis soodustab ka head elu väljaspool."


"Õppekvaliteet ja võrdsus ülikoolis."


"Õppekvaliteet."


Image
Martha Mia Veelmaa

Martha Mia Veelmaa


"Mis see probleem muud ole kui võimalust midagi paremaks muuta!
Pean oluliseks koostööd ja seda, et kõik üliõpilased tunneksid, et nende hääl on esindatud. Olen varem kuulunud esindusorganisatsioonidesse ning usun, et rahvusvahelised kogemused on andnud mulle oskused, et seista ka välistudengite huvide eest."


"Maailmakohvikul arutluse all olnud teemad kõnetasid mind, see on ka suuresti põhjus, miks ma kandideerida soovin. Soovin seista selle eest, et tudengielu oleks mitmekesisem, kaasavam ja inimlikum. Mulle on südamelähedased teemad: kogukonnatunne ja üritused, rahvusvaheliste tudengite toetamine, ligipääsetavus ja roheline ülikool."


"Tartu Ülikooli rahvusvaheline haare kasvab iga aastaga, kuid paraku ei käi sellega alati kaasas piisav toetus välistudengite lõimimiseks ülikooli ja linna kogukonda. Sotsiaalse lõimumise toetaks enam süsteemne lähenemine, kui ka kaasata eesti tudengeid. Leian, et see on kriitiline, et tagada instituudi arenguvõim."


Image
Kai Pesti

Kai Pesti

"Olen peagi juba 3 aastat Tartu Ülikoolis bakalaureuse tudeng olnud, sh näinud vahetusõpilasena ka teise Euroopa ülikooli eluolu. Kooli kõrvalt olen ka Progressiivse Liikumise juhatuses peasekretär, seega juba tegelen aktiivselt noorte hääle kuuldavaks tegemisega ja elu edendamisega. Minu jaoks on oluline, et meil, filosoofiatudengitel, oleks ülikoolielu turvaline, lõbus ja et meie soove ning muresid tõsiselt võetaks. Üliõpilasesindajana seisan seega selgelt ja konkreetselt meie eest."

"Esiteks on minu prioriteet, et meie ülikoolielu oleks turvaline ja ka näiteks ahistamis- ja muude negatiivsete juhtumite puhul pead liiva alla ei pandaks, nagu ülikool seda kahjuks korduvalt teinud on. Teiseks soovin, et filosoofia osakond saaks endale tudengite puhkeruumi! Aastaid oleme sellest tagatubades rääkinud, kuid kahjuks pole see tegudeni jõudnud. Lisaks sellele soovin, et kõiki, ka kväärtudengeid, koheldaks inimliku austusega."

"Olulised teemad millele ülikoolis praegu tähelepanu pöörata on kindlasti kõrghariduse rahastamine ning võrdne kohtlemine, sh ülikoolis toimuvate ahistamisjuhtumite ning ohvrite tõsiselt võtmine ülikooli poolt."

Image
Aleksander Amos Nigesen

Aleksander Amos Nigesen


"Olen avatud suhtleja ja kuulan kõigi mured ära! Lisaks on mul nüüd käesolevast õppeaastast ettekujutus ja kogemus üliõpilasesindajana tegutsemisest ehk olen TÜÜE maailmaga juba tuttav."


"Üks teema on teistest olulisem: et tudengid oleksid õppimise ja õppekeskkonnaga rahul. Selleks on oluline, et üliõpilased tunneksid end osana instituudist ja lööksid selle toimetamistes kaasa."


"TÜÜE-le laiemalt mõeldes on tähtsaim näidata, et tasuta kõrgharidus ei ole mitte lihtsalt tore privileeg, vaid ühiskonnale laiemalt oluline hüve, mille ära kaotamisel on tõsised tagajärjed."


Image
Grete Liina Tuuksam

Grete Liina Tuuksam


"Tunneksin, et sobiksin üliõpilasesindajaks, kuna olen ka varasemalt tegelenud õpilasesinduses (gümnaasiumiastmes) ning tunnen soovi ka üliõpilasena rohkem koolielu parendada. Praegu TÜLi (Teatriteaduse Üliõpilaste Looži) juhatuse liikmena tunnen, et mulle meeldib oma erialasse kooliväliselt panustada. Üliõpilasesindusse kuuludes oleksid võimalused paremad ning saaksin aidata rohkem meie instituuti ja mitte ainult ühe üliõpilasseltsi liikmeid.
Viimasel ajal on ette tulnud ka situatsioone, kus olen soovinud kaasa rääkida õppetöö ja instituudi arengu osas, kuid platvormi selleks ei ole. See on mu peamiseks ajendiks kandideerimisel: soov saada positsioon, kus aidata edendada meie instituuti."


"Kõige olulisemaks teemaks on minu jaoks tudengite heaolu. See hõlmab nii koolitööd kui ka koolivälist elu (nt üliõpilasseltsid ja toetused/stipendiumid). Praegu tunnen enim muret selle üle, et meie instituudis ei tegutse enam vaimse tervise nõustajat, kelle käest saaksid tudengid abi paluda. Samuti on murekohaks ka meie instituudi ruumikasutus. Sooviksin aidata leida paremaid lahendusi meie asenduspinna kasutamiseks, et rohkem tudengeid/seltse saaksid korraldada oma üritusi ning tunneksid end ka kooliruumides vabamalt."


"Minu silmis peaks TÜÜE keskenduma õppekvaliteedile ja rahastusele. Kuna instituut jaguneb kolmeks osakonnaks, saan mina kui teatriteaduse tudeng rääkida (vähemalt praegusel hetkel) enim kirjanduse ja teatriteaduse osakonna muredest. Kuigi õppekvaliteet on kõrge, on murekohaks erialaste õppeainete puudulikkus. Tõenäoliselt tuleneb see rahastuse puudulikkusest. Tähelepanu tuleks pöörata õppekava uuendamisele."


Image
Gerli Raag

Gerli Raag


"Ma olen avatud ja empaatiline suhtleja, seega on mul lihtne suhelda nii kaastudengite kui ka ülikooli personaliga. See on oluline selleks, et instituudis toimuv oleks läbipaistev ja kõigi heaolu prioritiseeriv. Mul on varasemaid kogemusi õpilaste ja üliõpilaste huvide eest seismisega ja lisaks olen ma olnud ka meie instituudis tuutor. Tunnen, et mul on jalg piisavate uste vahel, et aidata leida lahendusi eri tüüpi probleemidele ja esindada meie instituuti positiivselt ent realistlikult."


"Stipendiumite kättesaadavus (tulemusstipendiumi taastamine)
Õppekavade ülevaatamine (et peaeriala ainepunktide maht poleks väiksem kui kõrvaleriala oma)"


"Minu arust peab TÜÜE endiselt seisma riigipoolse kõrghariduse rahastamise eest ja ühtlasi suurendama koostööd Tartu Ülikooli kolledžitega Viljandis, Pärnus ja Narvas."


Image
Marta Selma Grünvald

Marta Selma Grünvald


"Olen suur kultuuriteaduste instituudi fänn ja soovin, et kõigil tudengitel oleks siin hea õppida."


"Mulle üliõpilasesindajana on olulised teemad võrdne kohtlemine ja instituudisisese erialadevahelise läbikäimise suurendamine."


"TÜÜE fookuses peaks endiselt püsima kõrghariduse rahastamine ja võrdne kohtlemine."


Image
Anete-Marleen Siimon

Anete-Marleen Siimon


"Minu varasem kogemus gümnaasiumi õpilasesinduse protokollijana on andnud mulle detailitäpsuse ning võimekuse eraldada olulisim info kõigest ebavajalikust. Samuti on see õpetanud mind kuulama ja väärtustama erinevaid arvamusi, samas ka vajalikul hetke kaasa rääkima- hommikune yappucino on mul alati joodud. Mind käivitavaks jõuks on kohusetunne, mistõttu pole minu jaoks probleem ka suurema vastutusega ülesandeid lahendada. Minu jaoks on kõige olulisem seista õpilaste hüvede ning õiguste eest, mistõttu ei karda ma välja öelda ka ebapopulaarseid arvamusi. Ülekõige väärtustan ma head seltskonda ning turvalist keskkonda, kus igaüks tunneks end piisavalt turvaliselt, et oma mõtteid jagada. Meeskonnatöös olen orienteeritud kompromissidele ning lahendustele. Need isikuomadused tagavadki selle, et kõigi hääl oleks kuulda ning võimalusel saavutataks maksimaalne kasu kõigile osapooltele."


"Minu jaoks on kõige olulisemateks teemadeks erinevad toetused, stipendiumid, Tasuta kõrgharidus, õpilaste vaimne tervis ning võrdne kohtlemine, sest need on valdkonnad, mis ka minu õppetööd ja edukust kõige enam mõjutavad. Nagu eelnevalt mainitud, on minu jaoks oluline ka seltskonnaelu ja selle edendamine, sest kogukond ja head sõbrad on need, kes muudavad ülikoolielu kergemaks."


"Kõrghariduse rahastamine ning jätkusuutlikus, võrdne kohtlemine ja õpilaste/õppejõudude vaimne tervis ja heaolu."


Image
Pilt Elsa Triin Raidlast.

Elsa Triin Raidla


"Olen olnud üliõpilasesindaja juba neli aastat, selle aja jooksul nii instituudis kui ka valdkonnas, ning teen esindustööd kirega. Mulle on üliõpilaste huvide eest seismine väga oluline ning ma tunnen, et meie hääl peab veel tugevamalt kõlama. Minu arvates on ka väga oluline, et mitte ainult ühe valdkonna instituudid ei teeks koostööd, vaid valdkondadevaheline koostöö oleks ka aktiivne ja tugev. Lisaks loomulikult on oluline koostöö ka õppejõudude, tudengite ja administratiivtöötajate vahel. Eks ta üks klišee on, aga koos jõuame kaugemale – tahame ju kõik kvaliteetset ülikooli, kus kõigil on ohutu ja inspireeriv olla. Tunnen, et oma niinimetatud ametiaja jooksul on korda saadetud nii mõnigi asi. Kuigi ülikool on ka teadusasutus, siis tudengid on siiski need, kes teevad ülikoolist ÜLIKOOLI."


"Minu jaoks on väga oluline võrdse kohtlemise teema. Nagu eelnevalt mainisin, siis selleks, et ülikool oleks tugev, peavad kõik tundma end siin ohutult. Ainult sedaviisi on Tartu Ülikool jätkusuutlik. Lisaks võrdsele kohtlemisele on minu jaoks oluline õppetöö kvaliteet. Olen enda instituudisiseselt saanud sellesse panustada ning näinud ka reaalselt, et kui tudengid oma arvamuse kuuldavaks teevad niiviisi, et sellest üle ega ümber ei saa, siis on ette käidud õppemuudatused kasulikud mitte ainult üliõpilastele, vaid ka õppejõududele. Tuleb tõsiselt otsa vaadata kas ainepunktid vastavad koormusele ning kas õppekava on mitmekülgne ning tulemuslik."


"TÜÜE on sel aastal aktiivselt tegelenud kõrgharidusrahastuse teemaga ning sellega on tarvis mitte ainult jätkata, vaid endid veelgi kuuldavamaks teha. Teine teema, mis peab olema koguaeg fookuses ning kus üliõpilastel on hädavajalik võitlema hakata, on võrdne kohtlemine. Kuigi teema on kõigi mõtetes, siis on tarvis TÜÜE-l olla aktiivne kõne"isik". TÜÜE ülesanne on seista üliõpilaste huvide eest, ma ei väsi seda kordamast. Tegevus peab jätkuma ja loomulikult jätkub ka õppekvaliteedi vallas; peame rohkem koostööd tegema õppejõududega."


Image
Elisabeth Pae

Elisabeth Pae


"Mul on varasemalt kogemusi mitmes erinevas organisatsioonis tegutsemisel ning see on andnud mulle hea baasi esindajatööks. Olen olnud aastaaega instituudi üliõpilasesindaja, mis on loonud ülevaate sellest, mis teemad vajavad tähelepanu ja kuhu peab liikuma. Olen positiivne ja koostööle orienteeritud, mis aitab mul olla esindajana tõhus ja usaldusväärne."


"Minu jaoks on väga oluline, et kõik tudengid, õppejõud ja ülikooli töötajad tunneksid end akadeemilises keskkonnas võrdselt kohelduna. Tõik on see, et ebavõrdse ja ebaväärika kohtlemise lahendamine on ülikoolis auklik ja vajab arendamist. Minu eesmärk esindaja - tudengitele peab olema lihtne ligipääs vajalikule teabele. Tudeng peab tundma, et ülikoolil on kindlad viisid probleemide lahendamiseks."


"Kahtlemata. Kõrghariduse. Rahastus. — Järgmisel õppeaastal peab tingimata jätkuma kõrghariduse rahastusele keskendumine ja selle mõju pidevale teadvustamisele. Tudengiesindajana leian, et teema vajab konstantset tööd, sest rahastus mõjutab otseselt nii õppekvaliteeti, tudengite motiveeritust ning kõige peamiselt - tudengite toimetulekut."


Image
Andres Laiapea

Andres Laiapea


"Olen lõpetanud Tartu Ülikoolis bakalaureuseõppe ajaloo erialal (suund: Eesti ajalugu), kõrvaleriala riigiteadus (võrdlev poliitika), ning magistriõppe põhikooli mitme aine õpetaja õppekaval (ajalugu, ühiskonnaõpetus, inimeseõpetus). Praegu õpin usuteaduskonnas religioonipedagoogikat (usundiõpetuse õpetajaks). Olen seega puutunud õpingute kaudu lähedalt kokku nelja erineva instituudiga. Mul on olemas võrdlusmoment, millele saan üliõpilasesindajana toetuda."


"Kolme lapse isana olen äärmiselt huvitatud sellest, et kvaliteetne õppemaksuta kõrgharidus, mille puhul on üliõpilasele jäetud võimalikult palju valikuvõimalusi, oleks kättesaadav ka tulevikus. See on peamine siht, mida kavatsen pidada silmas üliõpilasesinduse liikmena, kui mind selleks valitakse. Tahan, et ka minu lastel oleks võimalik omandada kunagi enda huvidele vastav haridus, koormamata ennast selleks suurte õppelaenudega."


"Minu arvates on läbivalt kõige olulisemad teemad õppekvaliteet ja kõrghariduse rahastamine. Paljud muud asjad võib liigitada nende kahe omavahel seotud suure teema alateemadeks."


Image
Anna-Luisa Lekštedt

Anna-Luisa Lekštedt


"Mul on palju loomingulisi mõtteid aga olen samas kahejalga maapeal.
Mulle on alati meeldinud inimestega tööd teha, nüüd õppides kogukonna hariduse ja huvitegevuse erialal olen laienadnud oma teadmisi ja oskuseid et kaasata kõiksugu inimeis nii põnevatesse kui ka arendavatesse tegevustesse."


"Sessioonõpilasena on mul hea võimalus esindada ja anda hääl ka neile üliõpilastele, kes pole iganädalaselt kohapeal. Plaanin kaasata üliõpilasesinduse toetajaliikmeid rohkem esinduse tegevustesse ja toetada nende omaalgatust."


"Paljud kaasüliõpilased on väljendanud muret vähese erialadevahelise kommunikatsiooni üle. Usun, et lisaks vaimsele tervisele võiks TÜÜE järgmisel aastal rohkem keskenduda ka tudengite omavahelisele suhtlusele. Ülikoolis loodud tutvused ei rikasta mitte ainult vaba aega, vaid on väärtuslikud ka tulevases tööelus."


Image
Helina Kalamees

Helina Kalamees


"Olen aktiivne ning sooviksin enda ja teiste tudengite ülikooli aega võimalikult toredaks muuta. Kuna olin gümnaasiumis õpilasesinduses, siis olen sellise tööga kursis."


"Kõige südamelähedasemad teemad on minu jaoks erinevad kunstivaldkonnad ning sooviksin ka sporti edendada."


"Usun, et võiksime sportlikke tegevusi rohkem tudengiteni tuua ning kooli ühtsustunnet suurendada."


Image
Adanna Ilves

Adanna Ilves


"Olen hingelt maailmaparandaja — kui näen, et miski saaks parem olla, siis vingumise asemel vaatan, mida ma ise ära saaksin teha. Mulle meeldib arutleda ja oma arvamust avaldada, olen hea teiste eest seisja, sest kuulan ja annan endast parima, et lahendusi luua."


"Soovin erialasid rohkem ühendada. Räägitakse, et siit saame oma tulevased kolleegid, aga me oleme eri majades ja ei puutu üksteisega piisavalt kokku, seega vajaksime ehk väikest tõuget. Alustaksin koostöövõimaluste kaardistamisest. Siis parandaksin majadevahelist suhtlust ning nähtavust nt ühe networking üritusega, kus erialad saavad ennast tutvustada ja välja selgitada, kuidas neil üksteisest kasu võib olla. Pikas plaanis võiks minu silmis ÜE-s olla igast majast vähemalt üks esindaja.

Samuti soovin rõhuda sellele, et kõigil üliõpilastel oleks võimalus rohkem koolielus kaasa rääkida, et julgetaks ÜE inimestel kratist kinni võtta ja oma muredest rääkida. Kord semestris võiks toimuda avatud debatt, kuhu on oodatud kõik üliõpilased nii oma arvamust avaldama mõne käimasoleva teema kohta kui ka uusi murekohti esile tõstma."


"Arvan, et tihedam koostöö Wimkaga annaks neile rohkem võimalusi ürituste korraldamiseks ja ÜE-le jääks rohkem ressurssi üliõpilaste heaolu parandamiseks."


Image
Karoliina Lotta Kangust

Karoliina Lotta Kangust


"Olen avatud ja lahendustele orienteeritud II kursuse kultuurikorraldaja. Erialavalik reedab minu aktiivsuse ja energia. Genereerin uusi ideid ja panustan aruteludesse oma arvamuse avaldamisega. Olen eelmise esinduse (varsti endine) liige ja tunnen, et suudaksin veel nii mõndagi koos teistega kooli heaks korda saata, seal hulgas korraldada tudengitele vahvaid üritusi ja olla üliõpilastele murede ja rõõmude vahendajaks kooli vahel."


"Varasema kogemuse põhjal tunnen, et tahaksin uuel aastal keskenduda rohkem kooli ja tudengite heaolule. Kui võrrelda kultuurikorralduse õppekava teiste erialade omadega, siis arvan, et koostöös tudengitega ja kooli töötajatega suudaksime me sisse viia mitu muudatust, mis aitaksid neid õppekavasid paremaks ja stabiilsemaks muuta. Lisaks sellele plaaniksin esinduse siseselt luua uued universaalsed tööfailid, mida saaks rakendada baasidena, mis oleksid arusaadavad ja kasutatavad ka järgmistele koosseisudele ja mille puhul ma loodan, et nende edasi arendamine parandab ka üliõpilasesinduse tööefektiivsust. Kõige selle juures oleks kasulik jätkata ka tudengiheaolu küsitluse läbiviimist, et pidevalt kaardistada hetkeolukorda ja vastavalt sellele leida ka lahendusi, et tudengite hääl kõlaks ja mured leiaksid lahenduse."


"Ma arvan, et TÜÜE võiks järgmisel õppeaastal rohkem tähelepanu pöörata stipendiumi teemale. Saan aru, et praeguses olukorras võib see keeruline olla, aga tunnen ise ja näen ka kõrvalt, et heade tulemustega tudengid, kes varem toetust said sõltusid sellest suurel määral. Nüüd on kadunud motivatsioon ja tugi, et õpingutes pingutada ja sellest maksimumi võtta. Eelmisel aastal nägin pingutust ka erinevate esindustega koostöö arendamisel ja üleüldse suhtlemisel, mille jätkamist ma soojalt toetan."


Sotsiaalteaduste valdkonna instituutide üliõpilaskogud

Image
Marina Daškina

Marina Daškina


"Usun, et minust teeb hea üliõpilasesindaja kombinatsioon empaatiavõimest, kohusetundlikkusest ja oskusest kuulata ning kaasa rääkida. Olen inimene, kellele läheb tõeliselt korda, kuidas tunnevad end teised ning kuidas saaksin panustada sellesse, et üliõpilaste häält kuuldaks ja arvestataks otsuste tegemisel.Minu soov on seista selle eest, et kõigil tudengitel oleks võimalus õppida toetavas keskkonnas, kus nende arvamus loeb. Usun, et minu isikuomadused ja varasemad kogemused loovad hea aluse selle rolli vastutustundlikuks täitmiseks."


"Vaimse tervise ja heaolu teema on olnud läbivalt tähtis. Meediapädevuse nädala raames käsitletud digitaalse heaolu ja infohügieeni küsimused haakuvad selgelt sellega, kuidas tudengid kogevad õppimist tänapäevases infoülekülluses. Üliõpilasesindus saab siinkohal olla toetav jõud, tõstatades vaimse tervise, digihügieeni ja ülekoormuse teemasid."


"Tartu Ülikooli Üliõpilasesindus peaks järgmisel õppeaastal pöörama senisest rohkem tähelepanu vaimse heaolu toetamisele. Kuigi see teema on juba varasemalt päevakorras olnud, näen jätkuvalt, et tudengite vaimne koormus on kõrge ning tugi pole alati kergesti kättesaadav või piisavalt nähtav. Üliõpilased seisavad silmitsi mitmete ootustega – akadeemiline surve, töö- ja eraelu tasakaal, rahalised raskused ning tulevikuga seotud ebakindlus. Selleks et Tartu Ülikooli tudengid tunneksid end hoituna ja motiveerituna, tuleb tugevdada ennetustööd, tõsta teadlikkust vaimse tervise teemadel ning pakkuda rohkem nähtavat ja ligipääsetavat tuge, näiteks tugigruppe, koolitusi, nõustamist või mentorprogramme."


Image
Pirjo Mõttus

Pirjo Mõttus


"Minust teeb hea esindaja sama omadus, mis teeb minust ka mitteniiväga hea esindaja: ma olen kirglik kõige osas, mida pean piisavalt oluliseks, et nendega tegeleda. Tänu sellele ei heiduta mind väljakutsed ja tagasilöögid, sest takistused on ju selleks, et neid ületada. Toetan häid ideid, kui samas ütlen kõhklemata välja oma arvamused. Püüan seda teha diplomaatiliselt, kuid vahel lööb mu tulihingelisus välja ning võin seetõttu näida liiga otsekohese ja intensiivsena. Samas on selle taga alati vaid soov arutada alternatiive ja leida parim võimalik suund või lahendus."


"Doktorantide esindajana keskenduksin eelkõige teemadele, mis meie õppetasemel on kõige akuutsemad. (Õppe)töökoormus ja atesteerimisnõuded osakoormusel töötavatele doktorantidele on kindlasti olulised teemad, mis vajab jätkuvat tähelepanu. Pean tähtsaks ka doktorantide heaolu, milleks on vaja mõistvat ja läbipaistvat süsteemi, mis toetab doktorantide arengut ning austab neid kui võrdväärseid ja olulisi panustajaid instituudi akadeemilisse ellu. Esindajana oleks minu uks alati avatud kaasõppijate arvamustele olulistest teemadest, sest mis on oluline minule, ei pruugi olla määrava tähtsusega kõikidele ja samamoodi võivad mõned olulised valupunktid jääda minule märkamatuks. Seepärast pean tähtsaks dialoogilist lähenemist, mille tulemusena viin instituudi nõukokku need punktid, mis esindavad võimalikult suure hulga doktorantide huve."


"Doktorantide esindajana TÜÜEs soovin pöörata tähelepanu küsimustele, mis aitavad muuta meie õpikogemust suunas, et mitte üksnes praegustel vaid ka tulevastel doktorantidel oleks hea pinnas õppida ja areneda ning et neil oleks soov panustada akadeemiasse ka pärast õpingute lõppu. Kindlasti tuleb seetõttu keskenduda võrdsele kohtlemisele, läbipaistvusele, doktoriõppe ajakohasuse ja kvaliteedi tõstmisele, kuid võimalikke arengusuundi on teisigi."


Image
Roman Zolotarjov

Roman Zolotarjov


"Olles panustanud Skytte instituudi töösse erinevates rollides - nii üliõpilase enda kui ka õppeassistendina - ja näinud ülikoolielu erinevate nurkade alt leian, et ehk natuke paremini tunnen ma kaasõpilaste muresid ja soove. Olgu tegemist õppetöö korraldamise, töö ja õppimise kombineerimise vajaduse või lihtsalt selge ja adekvaatse “köögipoolse” informatsiooni puudumisega. Oskus kuulata ja kaasa lüüa, mõelda progressiivselt ja kastist välja, kuid ennekõike tugev sisemine veendumus et üliõpilaste hääl peab olema kuulatud ning et kõrghariduse planeerimine ja hariduspoliitika üldiselt peab lähtuma tudengite vajadustest ja mitte Excel tabeli kalkulatsioonidest teeb minust hea üliõpilasesindaja."


"Ennekõike tasub otsustada kõrghariduse rahastamise küsimuse üle. Kõrgharidus peab olema Eesti noortele kättesaadav ehk tasuta. Punkt. Ei poliitilist petturlust ega tühje sõnu sellest, kuidas poliitikud ja ametnikud muretsevad Eesti ja tema noorte pärast, kärpides samas hariduskulusid. Teiseks, stipendiumid. Riiklikud kärped kõrghariduse valdkonnas on viinud selleni, et riik on lakanud tulemusstipendiumite maksmast, pannes paljusid üliõpilasi keerulisse olukorda, kus nad peavad samaaegselt nii õppima kui ka tööl käima. Sel taustal on veelgi häbiväärsemalt näevad välja poliitikute jutud “tasuta” kõrgharidusest. Kolmandaks, õppeprogrammide suurem seos tööturu vajadustega läbi avaliku ja erasektorite tihedama koostöö ühelt poolt ning Ülikooli ja riigiasutuste koostöö teiselt poolt. Üliõpilastel peab olema võimalus käia tööl oma riigis oma valdkonnas."


"TÜÜE peab minu meelest aktiivsemalt sõna võtma üliõpilaste jaoks olulistel teemadel, isegi kui see tundub kohati asjatu. Kõrghariduse rahastamine ja tasuta kõrgharidus on üks selliseid teemasid. Ei tasu mõelda, et poliitikud lähtuvad tudengite vajadustest, kui nad suletud uste taha otsustavad Eesti kõrghariduse rahastamismudelite üle. Nad seda ei tee. Neid huvitab ennekõike võimalus olla tagasi valitud, mille toovad vanemate inimeste - ja mitte noorte - hääled. Aga sellest ei tulene meie õiguste eest seismise väiksem olulisus. Vaid pannes tudengeid tagasi esikohale hariduspoliitika planeerimisel ja elluviimisel saame luua riiki, kus iga üliõpilane tunneks ennast väärtustatu ja olulisena. Ja selles küsimuses peab TÜÜE’l olema esiroll."


Image
Marie Emilie Nõmm

Marie Emilie Nõmm


"Olen hea suhtleja, kelle poole võib julgelt pöörduda nii murede kui ka ideedega. Olen hea kuulaja ja mõistan erinevaid seisukohti. Olen kohusetundlik ja tasakaalukas."


"Minu jaoks on oluline, et majandusharidus käiks kaasas tööturu vajadustega – et õppekavad oleksid ajakohased ja praktilise väärtusega. Samuti leian, et rohkem tähelepanu võiks pöörata tudengite motiveerimisele ja toetamisele, erinevate stipendiumite kaudu."


"TÜÜE võiks senisest rohkem keskenduda sellele, kuidas tudengid saaksid paremini kaasa rääkida oma eriala arendamises – mitte ainult tagasisidestamise kaudu, vaid ka sisulistes aruteludes. Tudengi arvamus peaks olema arvestatav osa ülikooli arengus."


Image
Johanna Uuemäe

Johanna Uuemäe


"Minu tugevused seisnevad eelkõige orienteerituses lahendustele, kannatlikkuses ja lakkamatus optimismis, et kõike on võimalik vähehaaval paremaks muuta."


"Väärtustan oluliste algatustena selget kommunikatsiooni, ühiseid eesmärke ja sidusust."


"Minu jaoks on olulisemad teemad kõrghariduse rahastamine ja õppekvaliteet. Leian, et need väärivad kõrgendatud tähelepanu."


Image
Getter Lepp

Getter Lepp


"Hei! Mina olen Getter. Olen varasemalt olnud ning olen praegugi instituudi üliõpilasesindaja bakalaureusetasemel, aga silmapiiril terendab loodetavasti juba magistriõpingute algus 2025. aasta sügisel. Kui kõik läheb plaanipäraselt ja magistriuksed avanevad, siis oleksin väga valmis jätkama ka oma esindajatööd instituudi üliõpilaskogus.
Käesolev (ehk siis 2024/2025) õppeaasta tõi mulle ka rolli sotsiaalteaduste valdkonna üliõpilaskogus, kus keskendusin eelkõige õppekvaliteedi teemadele. Lisaks on valdkonna üliõpilasesindajana mul olnud võimalus olla liige ka teistes otsustuskogudes — näiteks TÜÜE volikogus, valdkonna nõukogus ja programminõukogus. Ühesõnaga: igav ei ole hakanud ning esindajatöö ise meeldib mulle väga. Kogu selle kogemuse põhjal julgen öelda, et tean, mida esindajatöö endast kujutab. Ja kui magistriõpingutele roheline tuli tuleb, siis jätkaksin hea meelega sealtsamast, kus pooleli jäi – tudengite häält kuuldavaks tegemas.

Minu jaoks on alati olnud oluline, et esinduses kõlaks mitte ainult minu, vaid ka teiste tudengite mõtted ja mured. Seetõttu olen alati püüdnud silma ja kõrva peal hoida, mis kaastudengitel meeles mõlgub – olgu see siis kohvinurgas, loengupausil või mõnes vestlusringis. Kokkuvõttes – usun, et olen täitsa okei kandidaat jätkama tudengihääle edastamist. Teeksin seda rõõmuga ning naeratusega suul."


"Minu jaoks on üliõpilasesindajana kõige olulisemad teemad õppekvaliteet ning õppeainete ja -kavade sisu – just see, kuidas õpe tudengi jaoks päriselt toimib. Samuti pean väga tähtsaks tudengite heaolu laiemalt ning seda, et tudengil oleks võimalik leida tasakaal õpingute ja eraelu vahel. Hea haridus ei tohiks tulla läbi läbipõlemise – selle nimel tasub seista."


"Arvan, et TÜÜE peaks järgmisel õppeaastal pöörama eriti suurt tähelepanu kõrghariduse rahastusele – nii süsteemsel kui individuaalsel tasandil. Kui tudengitel puudub majanduslik kindlus, kannatab paratamatult ka ligipääs haridusele, vaimne tervis ja võrdne kohtlemine. Samuti on oluline, et ülikoolikeskkond toetaks vaimset heaolu ning tagaks akadeemilise ruumi, kus iga tudeng tunneb end turvaliselt, võrdselt kohelduna ja väärtustatuna. Need ei ole eraldiseisvad teemad – need on omavahel tihedalt seotud ja vajavad järjepidevat tähelepanu."


Image
Lisette Põld

Lisette Põld


"Usun, et iga üliõpilase hääl on oluline, ja olen pühendunud sellele, et Sinu ideed ja mured saaksid kuuldavaks. Teie esindajana püüan luua kaasava keskkonna, kus iga arvamus loeb. Luban olla Sulle toeks, aktiivselt kuulata ja seista meie huvide eest. Koos saame töötada selle nimel, et parandada meie ülikooli kogemust, alates õppealastest küsimustest kuni sotsiaalsete üritusteni. Usun, et seda toetab ka minu varasem kogemus instituudi üliõpilasesindajana. Teeme meie ülikoolist koha, kus igaüks tunneb end väärtustatuna. Olen kirglik muutuste tegemise suhtes ning mul on au selleks saada Sinu hääl."


"Soovin luua avatud suhtluse/kommunikatsiooni keskkonna, et igaühe hääl saaks kuuldavaks. Akadeemiline tugi on samuti minu jaoks oluline, mistõttu seisan selle eest, et üliõpilase ja teaduskonna vaheline kommunikatsioon oleks selgem ja läbipaistvam. Vaimse tervise teadlikkus on samuti prioriteet, selleks soovin edendada vaimse tervise ressursse ja luua toetavat keskkonda. Teie ideed mängivad selles protsessis keskset rolli. Lõpuks usun, et koostöö õpejõudude ja juhtkonnaga on väga tähtis, tugeva sideme loomine nendega aitab meil tõhusalt lahendada meie muresid ja tagada, et meie õliõpilaste hääled on kooliotsustes kaasatud. Koos saame luua positiivse ja eduka õppekeskkonna. Olen põnevil võimalusest teid esindada ja nende prioriteetide nimel töötada."


"Kuna infotehnoloogia on aina rohkem kaasatud igapäevaelus, siis üks teemasid, millele peab tähelepanu pöörama on tehisintellekti kasutamine õppetöös, et see oleks aus nii õppejõudude kui ka üliõpilaste suhtes."


Image
Rasmus Tannebaum

Rasmus Tannebaum


"Hea üliõpilasendaja teeb minust mu koostöövõime, proaktiivsus ning siiras tahe muuta tudengite ülikoolikogemust paremaks. TÜ õigusteaduskonna Tallinna osakonna tudengina olen oluliselt panustanud seoses rebaste ristimise, kursust ühendava tutvumispeo ning tervet osakonda ühendava ühise peoga. Üliõpilasesindajaks soovin saada, et astuda järgmine samm ning aidata kaasa parema keskkonna loomisele juba institutsionaalsel tasandil. Soovin teha tudengite hääle kuuldavaks ning esindada tudengite huve, et kujundada just üliõpilaste vajadustele vastav ning meeldiv keskkond."


"Üliõpilasesindajana pean järgmisel õppeaastal kõige olulisemaks kvaliteetse õpikeskkonna tagamist seoses mitme õppehoone renoveerimisega. Nii Tallinnas Tõnismäe asenduspinnal kui ka Tartus Näituse 13a õpphoone renoveerimise tõttu asenduspindadele kolides ei tohi õppetöö kannatada. Minu prioriteet on olla pidevas dialoogis tudengitega, et kiirelt kaardistada võimalikud kitsaskohad, olgu need seotud ruumide, tehnika või ligipääsetavusega, ja otsida neile koostöös ülikooliga lahendusi. Teise olulise teemana näen jätkuvalt tiheda sideme hoidmist Tartu ning Tallinna osakonna vahel, toetades ühisüritusi ja infovahetust."


"Minu hinnangul peab TÜÜE järgmisel õppeaastal keskenduma senisest veelgi jõulisemalt kõrghariduse rahastamise küsimustele, sest see mõjutab otseselt tudengite toimetulekut ja õppimisvõimalusi. Tulemusstipendiumite ja õigusteaduse magistriõppes magistristipendiumi kadumine suurendavad üliõpilaste rahalist koormust ja võivad pärssida ligipääsu kõrgharidusele. TÜÜE peaks olema tugev eestkõneleja nii ülikooli kui ka riigi tasandil, nõudes jätkusuutlikku rahastusmudelit. Samal ajal võiks TÜÜE teha aktiivselt koostööd ülikooliga alternatiivsete toetusvõimaluste leidmiseks, näiteks erasektori toel stipendiumite rahastamiseks."


Image
Karmel Justina Loog

Karmel Justina Loog


"Minust teeb hea üliõpilasesindaja kogemus! Ma olen juba ühe õppeaasta olnud üliõpilasesindaja ja mulle väga meeldis see! Tunnen, et mul on piisavalt pealehakkamist ja julgust ning tõesti ka tahet, et õigusteaduskond oleks parem meie kõigi jaoks. Olen terve oma tudengiaja olnud väga aktiivne tudeng ning seetõttu soovin veel panustada. Isikuomaduste poolest olen täielik sotsiaalne liblikas ja kui saaks siis ainult räägiks ja suhtleks. Usun, et see on üks olulisemaid omadusi esindaja puhul. Südamest tänan juba ette kõikide häälte eest. Luban, et kasutan uut võimalust teie õiguste eest seista 100% ära!"


"Olulised on need probleemid, mis teie mulle ütlete! Kui vähegi saan, siis saab menetletud! Tallinna tudengina panustan kindlasti Tallinna uue õppekeskkonna täpselt meie mugavuste järgi perfektseks tegemiseks. Seisan kindlasti selle eest, et õppekavad ja õppeained toetaksid meie kõigi õppimist maksimaalselt. Magistritudengina proovin nii palju kui saan seista selle eest, et kõik õppetasu ja õppesessioonidega seonduv oleks nii, nagu meile hea on. Sellegipoolest kuulan hea meelega ka muud, mis teile muret tekitab ja siis vaatame edasi!"


"Keskendume kõrghariduse rahastusele ja õppekvaliteedile!"


Image
Ariadna Pavlenko

Ariadna Pavlenko


"Õpin erialal "ajakirjandus ja kommunikatsioon", mis on andnud mulle head oskused informatsiooni selgelt ja efektiivselt edastada. Mind teeb heaks üliõpilasesindajaks avatus suhtlemisele, empaatiavõime ja aktiivne hoiak probleemide lahendamisel. Varasem kogemus vabatahtliku töö ja projektide juhtimisega on õpetanud mind kuulama erinevaid arvamusi ning neid arvestades tegutsema."


"Minu jaoks on olulisimad teemad üliõpilaste vaimse tervise toetamine, õppetöö kvaliteedi parandamine ning tudengite kaasatuse suurendamine ülikooli otsustusprotsessidesse. Ajakirjanduse ja kommunikatsiooni tudengina soovin ka parandada kommunikatsiooni üliõpilaste ja ülikooli juhtkonna vahel. Samuti on minu jaoks oluline, et kõik esmakursuslased tunneksid end ülikoolis teretulnuna ja mitte üksikuna.

Ühiskonnateaduste instituuti esindades soovin pöörata tähelepanu sotsiaalsete probleemide teadvustamisele ja üliõpilaste kaasatuse suurendamisele otsustusprotsessidesse. Samuti tahan rõhutada vajadust parandada instituudi sisemist ja välist kommunikatsiooni, toetada tudengite vaimset tervist ning pakkuda interaktiivseid võimalusi abiturientidele erialade tutvustamiseks."


"TÜÜE peaks järgmisel õppeaastal pöörama rohkem tähelepanu üliõpilaste tagasiside süsteemi tõhustamisele, et tudengite arvamus jõuaks sisuliselt ka õppetöö ja ülikooli juhtimise parandamisse. Samuti võiks tähelepanu pöörata kommunikatsiooni kvaliteedile ja läbipaistvusele. Lisaks võiks pakkuda huvitavamat interaktiivset tegevust abiturientidele, et nad saaksid kiiremini ja paremini mõista, millised erialad neile sobivad."


Image
Marzhan Ryskhanova

Marzhan Ryskhanova


"This is the second year in a row that I have been a volunteer at the Narva College Student Council. While in the volunteer club, I participated in all the organization of the event, and also helped students with their problems. My hard work and kindness helps me combine my basic studies and volunteering. Having worked with the student council and participated in a wide variety of events and seminars, I can confidently say that I have experience in this."


"My main priorities as a student representative are the well-being of students, their favourable stay at the university and the creation of computer conditions for both students and teachers."


"In my opinion, more focus should be placed on student development. To organize conferences and seminars not only where they study, but also in different departments of the university. Secondly, I think it's worth trying to add more activities for an interesting student life for young people."


Image
Denis Yelizarov

Denis Yelizarov


"My main priorities as a student representative include increasing student interest in college events and creating opportunities for international exchange of experiences. I plan to make the events more exciting and relevant in order to attract more students. I also want to organize trips to workshops and youth gatherings in nearby and other EU countries so that students can share their experiences and learn how education and university life are practiced in different parts of Europe."


"UTSU should pay attention to increasing attendance at events organized by the college in order to make them more appealing to students. This is relevant to the feedback topic, as students can offer their opinions and ideas for improving these events. It is also essential to create opportunities for students to participate in multi-day trips organized by the student council. For instance, UTSU volunteers and student council members could travel to Vilnius for workshops with Lithuanian student councils. These events are relevant to equal opportunities, as they provide all students with an opportunity to share experiences and learn from other countries."


Image
Jekaterina Makarova

Jekaterina Makarova


"I am a person of ideas, action, and new opportunities. I’m ambitious, creative, and not afraid of challenges—especially when it comes to improving university life. As a first-year student living in the dormitory, I constantly interact with people from different backgrounds, which means my ideas are shaped by real experiences and aimed at benefiting the student community. For the past year, I have been actively involved in the volunteer program of our student council, so I know how it breathes, what it dreams of, and what it needs. I don’t just want to be a part of the Narva College family—I want to help make it stronger. I’m confident that my diverse experience, enthusiasm, and creative approach will serve as valuable tools for future initiatives."


"Creating a comfortable environment for communication between international students within the college. Increasing the number of evening game events held in different languages to help students develop their skills. Listening closely to students wishes and suggestions."


"For me, it’s all about communication between international groups. Organizing events and games in different languages to make students feel more comfortable. For example, hosting evenings dedicated to cultural presentations, traditional customs, food, and workshops."


Image
Pille Kurnitski

Pille Kurnitski


"Eelmisel aastal seisin edukalt kaasüliõpilaste arvamuste eest,korraldasin üritusi ja panustasin Tartu Ülikooli Üliõpilasesinduse töösse. Lisaks olen ka oma eriala programminõukogus ning saan edukalt üliõpilaste arvamust avaldada. Olen endale paika seadnud kindlad prioriteedid ning seisan kindlalt ja julgelt nende eest, kuna kui meie seda ei tee, siis kes teeb? Arvestades kõige sellega arvan, et sobin hästi üliõpilasesindajaks ka järgmine aasta."

"Minu jaoks on üliõpilasesindajana kõige olulisemad teemad, mis otseselt mõjutavad üliõpilaste igapäevaelu ja õppeedukust. Minu jaoks on lülised teemad üliõpilaste heaolu ja vaimne tervis, sest akadeemiline surve võib olla väga koormav. Samuti pean oluliseks akadeemilist esindust ja üliõpilaste õiguste kaitset, et tagada õiglane ja toetav keskkond. Õppekvaliteedi parandamine on ka oluline, sest soovin, et üliõpilased saaksid parima võimaliku hariduse.On oluline tagada tõhus kommunikatsioon ülikooli ja üliõpilaste vahel,et info liiguks kiirelt ja sujuvalt."

"Järgmisel õppeaastal peaks Tartu Ülikooli Üliõpilasesindus keskenduma õppekeskkonna parandamisele, rõhutades keskkonna olulisust ning üliõpilaste hääle kuulamist. Eesmärk on luua keskkond, kus üliõpilased tunnevad end mugavalt ja olulisena, mis omakorda soodustab paremat õppimist ja heaolu. Üliõpilasesindus peaks aktiivselt koguma üliõpilaste tagasisidet ning tegema koostööd ülikooli administratsiooniga, et tagada õppehoonetes head tingimused. Oluline on, et üliõpilaste arvamusi võetaks arvesse õppekeskkonna kujundamisel, et tagada kõigile soodne ja toetav keskkond."


Image
Marie Kristiin Lahesoo

Marie Kristiin Lahesoo


"Olen aastatel 2024/2025 juhtinud Pärnu kolledži üliõpilasesindust. Lisaks sellele olen varasemalt töötanud kiirelt otsuse tegemist vajavatel töökohtadel. Jään oma otsuste juures kindlaks ja suudan nende eest seista. Kuna tean kui tähtis on tiimitöö siis olen alati avatud suhtlusele ja teistele arvamustele."


"Üliõpilasesindajana on minu jaoks kõige olulisem tudengite esindamine. Pärnu kolledžis on vaja üliõpilaste elukvaliteeti tõsta, läbi ürituste kui ka nõukogus esindamisel. Soovin eelmisel aastal alustatud tööd, järgmine aasta lõpuni viia, et Pärnu oleks Tartule sammu võrra lähemal."


"TÜÜE peaks järgmisel õppeaastal rohkem tähelepanu pöörama õppe tasuliseks muutumise ja tulemusstipendiumi tagasi toomise osas. Lisaks peaks TÜÜE pilgu pöörama ka tekstirobotite kasutamisele õppetöös ja kuidas see muudab eksameid."


Image
Carmen Koha

Carmen Koha


"Olen terve elu olnud hea kuulaja ja mõistja. Mul on suur õiguse ja õigluse tunnetus. Lisaks sellele olen ka analüüsiv ja märkav inimene, kes oskab märgata ka neid, kes pole nii häälekad ja nende muresid. Tunnen, et need omadused aitaksid kaasa mul nii enda õppeasutuses kui ka valdkonna põhiselt tudengite esindamisel."


"Eriliselt südamelähedaseks teemaks on mulle Tartu Ülikooli erinevate valdkondade ühendamine. Tudengite silmaringi avardamine läbi valdkondade ühendamiseks mõeldud ürituste. Minu arvates läbi valdkondade ühendamise saame kujundada meeldivamat ja mõistvamat tulevikuühiskonda meie kõigi jaoks."


"Erilist tähelepanu peab pöörama õppekvaliteedile ja selle vastavuse jälgimine ja õppeine kodutööde tagasisidestamise reglementatsiooni parendamine, et õpilased saaksid vastava ja konkreetse tagasiside töödeks, et saada aru oma vigadest ja leida arenduspunkte."


Meditsiiniteaduste valdkonna instituutide üliõpilaskogud

Image
Narges Mohammadrahim.

Narges Mohammadrahimi


"I am passionate and committed to creating a supportive and collaborative environment for all students. I am approachable, a good listener, and I genuinely care about representing my peers’ voices and concerns. I would love to help build stronger communication between students and faculty, and work together to make our program the best it can be."


"My top priorities as a student representative are:
Open Communication – Ensuring students feel heard and that their feedback is regularly shared with faculty.
Supportive Environment – Promoting mental health, work-life balance, and a positive research culture.
Academic and Career Development – Advocating for more opportunities like workshops, networking events, and mentorship programs.
Inclusivity and Community – Helping build a welcoming and inclusive community where everyone feels valued and connected."


"UTSU should focus more on supporting mental health and helping students prevent burnout, particularly during intense periods like thesis writing. Providing clearer guidelines for final theses and publications would alleviate stress and confusion. Furthermore, ethically integrating AI tools into research and academic writing could enhance productivity and learning."


Image
Helena Raivo

Helena Raivo


"Olen praeguseks toimetanud aasta EAÜSi juhtkonnas ning olen seetõttu sina peal organisatoorse töö, koosolekute ning esinduse/juhatuse kontekstis tegutsemisega. Olen sellest kogemusest õppinud paremini meeskonda juhtima, enesekindlamalt suhtlema, üritusi korraldama ja ühiste jõududega projekte ellu viima. Ma usun, et üliõpilasesindajana oleks mu tugevuseks oskus vastutust kanda ning läbipaistvus oma tegevustes ja võimetes – tunnistan julgelt ka puudujääke oma teadmistes või oskustes. Minu töö erinevate kooliajakirjade toimetuses (ning hobikorras kirjanduse austajana) on mulle andnud teatava mugavuse kirjatükkidega, olgu need ametlikud, viisakad, haaravad või lihtsalt kenakesed."


"Minu tõeline südamesoov on saada Biomeedikumi õppehoonesse rohkem istekohti tudengitele söömiseks või õppimiseks tunnivälisel ajal. Kuna aga söökla ümberehituse valguses võib see mure juba lahendust leida, siis mainiksin üldsõnalisemalt, et minu jaoks on kõige olulisem tegeleda tudengite igapäevast mugavust mõjutavate teemadega nagu puhkeruumide seisukord, olulise info kiire jagamine ja sellele vajaliku tähelepanu suunamine. Need võivad näida väikeste detailidena, kuid kogunevad kokku oluliseks mõjuriks tudengi rahulolus oma õppekogemusega ülikoolis. Ma arvan, et IÜKi esindaja kõige olulisem ülesanne on säärased kaebused empaatiaga ära kuulata ja oma parima võime juures lahendust otsida."


"TÜÜE kui kogu Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esindus, peaks ka tuleval õppeaastal jätkama oma valjuhäälset vastuolu potentsiaalsetele plaanidele muuta kõrgharidus Eesti tudengitele tasuliseks (eriti esmakordsete õppijate kaitseks!). Praegu, kus kaotatakse stipendiume ja pole adekvaatseid laenuvõimalusi, paneb see tudengid keerulisse olukorda. Kardan, et tasuta kõrghariduse kaotamisel võime näha märkimisväärset langust kõrgharitud noorte pealekasvus ja seega ühiskonna üldises haritustasemes. See on üks meie uhkusi ja selle kaitsmine võiks olla ka TÜÜE jätkuvaks eesmärgiks."


Image
Johan Mihkel Jürisson

Johan Mihkel Jürisson


"Tahan saada üliõpilasesindajaks, kuna näen meie koolis murekohti, millele on olemas lihtsad lahendused, kuid millele ei ole veel tähelepanu pööratud. Usun, et nende probleemide lahendamine muudaks tudengite igapäevaelu palju mugavamaks. Minust teeb hea üliõpilasesindaja minu oskus tulle toime ülikooli bürokraatiaga ja soov suhelda teiste tudengitega, et neid õppeteekonnal aidata."


"Üliõpilasesindajana plaanin keskenduda puhkealadele, Biomeedikumi parkimiskorraldusele ja kõrghariduse rahastusele. Lisaks arvan, et üliõpilasesindus peab töötama ülikoolis toimuva tudengitele arusaadavamaks muutmise nimel. Minu eesmärk on vahendada suhtlust tudengite ja dekanaadi vahel, edastada tagasisidet õppekava ja kooli olmeprobleemide osas ning tuua dekanaadi vastused tagasi tudengiteni."


"Esiteks tuleb jätkata üliõpilasesinduses tööd võrdse kohtlemise edendamisel, et iga tudeng tunneks end ülikoolikogukonnas väärtustatuna. Teiseks on suur murekoht tulemusstipendiumi kadumine, eriti erialadel, kus kooli kõrvalt töötamine on keeruline. TÜÜE võiks otsida variante silmapaistvate tudengite õpingute rahaliseks toetamiseks. Viimaks peab TÜÜE rohkem tähelepanu pöörama olmelistele küsimustele, et tudengitel oleks koolis mugavam õppida ja aega veeta."


Image
Hanna Andla

Hanna Andla


"Olen varasemalt seisnud tudengite heaolu eest kahes organisatsioonis - TÜ Rohuteaduse Seltsis ja Üliõpilaskonna Sihtasutuses, mis veab eest OLE ROHKEM. tegevusi. Doktorandina soovin keskenduda doktorantide esindamisele ja heaolu toetamisele, kasutades varasemalt tudengiorganisatsioonidest saadud kogemusi ja teadmisi."


"Üliõpilasesindajana oleksin doktorantide häälekandja instituudi nõukogus. Samuti on oluline, et doktorandid oleksid üksteisele toeks. Esindajana oleks mul võimalus kaasa lüüa ürituste korraldamisel, kus doktorandid saavad jagada oma õpikogemusi, saada tuge kaasteelistelt ning luua tutvusi, mis jäävad kestma terveks eluks."


"Järgmisel õppeaastal hakkavad lõpetama uue süsteemi järgi alustanud doktorandid. TÜÜE võiks olla valmis neilt aktiivselt tagasisidet koguma, et vajadusel teha kiiresti sisulisi ettepanekuid doktoriõppe paremaks korraldamiseks."


Image
Liisa Viktooria Puurand

Liisa Viktooria Puurand


"Olen I kursuse arstitudeng ning õpilaste esindamisega alustasin juba põhikooli 3. astmes. Aastatel 2020 ja 2021 olin Tartu Linna Noortevolikogu liige, mille raames läbisin erinevaid meeskonnakoolitusi. Olen töökas ning sihikindel; arvan, et mu varasem kogemus ning iseloomu omadused aitavad minul edendada tudengite igapäevast elu"


"Minu jaoks on äärmiselt oluline teadustöö. Soovin leida rohkem võimalusi, et kõik soovijad saaksid võtta osa teadustöö tegemisel, isegi esimesel kursusel."


"Järgmisel aastal tuleb eelkõige keskenduda üldiselt tudengite vajadustele. Lisaks sellele pöörata tähelepanu ka teadustöö võimalustele ning õppeainete tagasisidele."


Image
Suvi Sumberg

Suvi Sumberg


"Olen juba ühe aasta Farmaatsia instituudi üliõpilaskogus esindaja olnud ning tunnen end seetõttu kordades enesekindlamalt kui eelmisel kevadel: ülesanded on tuttavad ning süsteem selge. Üliõpilasesindajana olen järjepidev ja kohusetundlik, et ette võetud plaanid saaksid ellu viidud ja tudengite mured leiaksid lahenduse!"


"Minu jaoks on kõige olulisem instituudisisese tudengite, õppejõudude ja töötajate vahelise suhtluse hoidmine ja arendamine, et kõik osapooled tunneksid end kaasatuna ning et ka rõõmusõnumid ei jääks jagamata. Väikeste sammudega saime eelmisel aastal tudengite puhkeala arendada (taarakast, kausid, hügieenitarvete korv jne) ning loodan seda ka uue mandaadi jooksul jätkata. Insituudi infokirja abil oleme nii tudengite tegemisi, teadustöid, instituudis toimuvat kui ka palju muud kõikidele osapooltele lähemale toonud."


"Pean tähtsaks võrdset kohtlemist, selle jaoks vajalike dokumentide ja juhendite koostamist ning nii üliõpilaste kui õppejõudude teadlikkuse tõstmist antud teemast."


Image
Rebeka Kärbis

Rebeka Kärbis


"Minust teeb hea üliõpilasesindaja minu hea suhtlemisoskus, aktiivsus ja probleemilahendusvõime. Olen avatud kuulaja, kes väärtustab erinevaid arvamusi ja seisukohti. Olen abivalmis ja tegus ning püüan leida lahendusi igas olukorras, toetades tudengeid nii suurte kui ka väikeste murede korral."


"Minu eesmärk on luua üliõpilastele mugav ja toetav keskkond, kus nad saavad mitte ainult tõhusalt õppida, vaid ka ennast hästi tunda ja ülikoolielu nautida. Samuti pean oluliseks tudengite arvamuste esindamist ja nende häälte kuuldavaks tegemist."


"TÜÜE võiks järgmine õppeaasta rohkem tähelepanu pöörata vaimse tervise toetamisele ja õppekoormuse tasakaalustamisele. Tudengite heaolu mõjutab otseselt nende õpiedukust, seega on oluline pakkuda rohkem tuge ja ressursse, stressi ning läbipõlemise ennetamiseks."


Image
Ann Katriin Abel

Ann Katriin Abel


"Arvan, et mind toetab üliõpilasesindajaks olemisel julgus katsetada ja selle käigus õppida – nii õnnestumistest kui ka ebaõnnestumistest. Lisaks, meeldib mulle igasuguseid "hulle" ideid genereerida, mida saab siis ühiselt teiste esindajatega lihvida ning teostada. See, et need ideed teistele (mõnikord) peale lähevad on kokkuvõetav vanasõnaga: “Pime kana leiab ka tera.” Nüüdsel kandideerimisel on juba ühe õppeaastane kogemus üliõpilasesindajana olemas. Selle kõrvalt olin ka erialaseltsi juhatuses ning vabatahtlik noorteorganisatsioonis. Esimene aasta oli hea proovikivi, mis andis julguse järgmisel aastal veelgi suurema innuga esindaja rolli täita."


"Minu jaoks oluliseim on tudengite hääle kuuldavaks tegemine ning tudengite õppekeskkonna täiustamine. Möödunud õppeaastal saime instituudi üliõpilaskoguga mitmeid uudseid lahendusi Farmaatsia instituuti toodud, aga kindlasti on veel palju, mida võiks ära teha."


"Fookuses võiksid kindlasti olla õppekvaliteet ja võrdne kohtlemine. Usun, et need kaks teemat on tegelt üsna lõimunud ning üks viis õppekvaliteedi tõstmiseks on kõigile inimestele ülikoolis võrdse kohtlemise tagamine. Igaüks peaks tundma end turvaliselt Tartu Ülikoolis ning siinne õpikeskkond toetama tudengeid hariduse omandamisel."


Image
Katriin Pensa

Katriin Pensa


"Olen oma olemuselt väga leidlik - iga probleem leiab lahenduse. Mul on ka varasem kogemus üliõpilasseltsis - olen erialaseltsi 24/25 aasta juhatuses."


"Minu suureks sooviks on tekitada kaasõpilastes tunne, et neid ja nende muresid nähakse-kuuldakse. Samuti soovin, et meie tudengiteni jõuaks kiiresti värskeim info instituudi tegemistest, võimalustest ning suurematest muudatustest."


"Õpilaste ning nende saavutuste ja tegemiste väärtustamine ja kajastamine võiks olla see aasta rohkem fookuses. On oluline, et tudengid tunneksid, et neid väärtustatakse ning et nende panus ühiskonda on oluline."


Image
Maria Hansson

Maria Hansson


"Olen seni väga nautinud hambaarstiteaduse üliõpilaste huvide esindamist erinevatel aruteludel ning üliõpilastele suunatud ürituste, sh karjääripäeva, kaaskorraldamist. Olen analüütiline ja sihikindel inimene ning mulle meeldib süveneda südamelähedastesse teemadesse, et leida lahendusi, mis toovad reaalseid muutusi. Probleemide lahendamine ja tudengite heaolu eest seismine on mulle oluline ning soovin neid oskusi kasutada, et muuta üliõpilaskogemus paremaks kõigi jaoks."


"Soovin tuleval õppeaastal muuta üliõpilastele teadusprojektides osalemise võimalused kättesaadavamaks ning lihtsustada ja selgitada ühinemisprotsessi. Tihti võib isegi väikese huviga tudeng teadusmaailma uksest sisenemise asemel hoopis eemale jääda informatsiooni vähesuse tõttu – soovin, et seda huvi toetataks ja suunataks paremini.

Olen seni esindanud hambaarstiteaduse instituudi üliõpilasi noorte tervisevaldkonna organisatsioonide ümarlaudadel ning soovin edaspidi veelgi enam tudengite arvamusi kuulda ja neid laiemasse tervishoiuarutellu kaasata.

Samuti pean oluliseks seista selle eest, et õppeainete sisu vastaks tudengite vajadustele ning hindamissüsteem oleks mitmekesisem. Vältida tuleks olukordi, kus terve aine lõpphinde määrab üks suur eksam semestri lõpus."


"Arvan, et rohkem tähelepanu peaks pöörama erinevatele üliõpilaste igapäevaprobleemidele, sh parkimine, kohvimasinate olemasolek. Õppetemaatikal, teadustöö populariseerimisele."


Image
Helena Rähni

Helena Rähni


"Minust teeb hea üliõpilasesindaja soov muuta õppimine üliõpilastele meeldivamaks. Olen abivalmis ning avatud meelega ja alati valmis tudengite muredele lahendusi leidma. Lisaks on mul ka varasem kogemus üliõpilasesinduses, mistõttu olen kursis esindaja kohustustega."


"Üliõpilasesindajana on minu jaoks kõige olulisemad teemad seotud õppetöö parandamisega nii praegustele kui ka tulevastele üliõpilastele. Samuti soovin edendada suhtlust tudengitega, et nad teaks, kelle poole probleemide korral pöörduda."


"Minu arvates võiks TÜÜE järgmisel õppeaastal tähelepanu pöörata uute stipendiumite leidmisele hea õppeedukusega üliõpilastele. Usun, et üliõpilasesindus võiks aidata tudengitel keskenduda õpingutele ilma liigse majandusliku surveta."


Image
Emily Talvik

Emily Talvik


"Olen loomult küsimuste küsija, kes julgeb avaldada oma arvamust ning väärtustab õiglust ja võrdsust. Tunnen rõõmu headest suhetest ja suhtlusest ning meeskonnana ühise eesmärgi nimel töötamisest. Leian, et kõik väärt muutused algavad headest küsimustest."


"Pean oluliseks teabe liikumist ja üliõpilaste teadlikkuse tõstmist nende õppe kohta. Ükski üliõpilane ei tohiks oma murede või küsimustega üksi jääda."


"Pean väga vajalikuks mitte ainult TÜÜE poolset vaid kogu üliõpilaskonna seismist tasuta kõrghariduse eest ja leian, et see on kogu Eesti oluline alustala. Samuti tuleks endiselt töös hoida üliõpilaskonna ja esindajate vahelist suhtlust ja panustada kvaliteetsele teabe levikule."


Image
Oliver Mõttus

Oliver Mõttus


"Olen varasemalt olnud MVÜKis ja KMIÜKis ning tegev ka EAÜSis. Seal olles pean üheks suurimaks töövõiduks, millesse panustasin OSKE eksami parema korralduse nõudmist, mille raames sai tehtud tudengitele ka ülevaatlik memo. Olen väga entusisastlik ning töökas ja tahan teha meditsiiniõpingud kõigile järjest paremaks. Minu poole võib alati pöörduda ükskõik, millise murega ning ma annan alati (väga kiiresti) maksimaalse panuse. Olles näinud praegust olukorda, usun et üliõpilasesindajad saaksid teha veel palju rohkem, et meie kõigi tudengite elu läheks ülesmäge ning tahaksin sinna igatpidi panustada."


"1) Arstide praktilise eksami korraldus peab olema selge ja tudengisõbralik
2) Ka meditsiinitudengitel võiks olla lihtsasti taodeldavad ning üldised stipendiumid
3) Tudengitelt ei saa eeldada võõrkeeleoskust praktikumis patsiendi mõistmiseks
4) Tudengite tagasisidet ainetele ja õppejõududele tuleb päriselt kuulata ja selle järgi otsuseid teha
5) Paneme ülikooli arstiõpet praktilisemaks tegema"


"Kõige tähtsam on see, et ülikool mitte ainult ei kuulaks meie sisendit, vaid ka käituks selle järgi. TÜÜE peab saama juurde autoriteeti, et tudengite arvamus päriselt midagi tähendaks. Julgeks öelda, et just sellest meile kahjulikust jõudude vahekorrast pärinevad enamik tudengite probleeme."


Image
Pilt Elis Riin Tars-Hurdist.

Elis Riin Tars-Hurt


"Olen olnud varasemalt kliinilise meditsiini instituudi esimees ja olen tutvunud süsteemiga ning tahaks anda endast veelgi, et edendada tudengite õppetingimusi. Lisaks olen aktiivne Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsis ja töötan. Need kogemused aitavad mul mõista erinevaid vaatenurki ja võidelda kõigi üliõpilaste õiguste eest."


"Koostöö eri instituutide vahel ja rohkem üritusi koos (nagu oli ventileerimisõhtu). Lisaks olen hetkel võrdse kohtlemise töörühmas ja panustan arstiteadus õppekava reformimise teemadesse. Kindlasti tahaksin jätkata nende teemadega ja aidata kaasa tudengisõbralikule OSKE eksamile ning informeerida tudengkonda."


"Kõrghariduse rahastamine, teadustöö võimalused ja tudengite tagasisidest lähtuvalt arenduste tegemine."


Image
Asya Esin Aksoy

Asya Esin Aksoy


"I would be a good student representative because I genuinely care about advocating for students. I’ve been part of the Programme Council for the Medicine in English curriculum and have also been a group leader during my pre-clinical and clinical years. These experiences have helped me become a better listener and communicator."


"My top priority is to make sure every student feels supported and heard throughout their studies. I know firsthand how hard it can be to balance university and personal life, and I want to help create an environment where students feel empowered - I’m here to advocate for everyday support."


"UTSU should pay more attention to mental health, especially since medical studies can be very demanding. Many students silently struggle with stress and burnout, so it’s crucial that we create an environment where seeking support is encouraged and accessible."


Image
Johanna Karp

Johanna Karp


"Minu arust teeb teeb minust hea üliõpilasesindaja juba see, et olen ise üliõpane ehk selles samas supis kui need, kelle eest seisaksin. Olen veidi “people pleaser” - püüan teha nii, et mu sõpradel ja lähedastel oleks hästi ja nad tunned, et neid kuulatakse. Olen ka väga kohusetundlik, mulle meeldib kui asjadel on süsteem ja kui need töötavad nii nagu nad peaksid. Kokkuvõtlikult olen rõõmus ja sõbralik ja tore ja vahva ja soovin, et kõikidel läheks hästi."


"Minu jaoks on olulisim tegleda täpselt nende teemadega, mida tudengid hetkel olisimaks peavad. Isiklikult pean eriti oluliseks õppimist ja arengut soodustava õppesüsteemi arendamist."


"Meditsiinitudengina tunnen, et hetkel on väga aktuaalne ja oluline teema OSKE ehk praktiline eksam ja selle korraldus. Eksamit sooritavate tudengite suhtes on aus, et õppekava kohandataks nii, et nad selleks ka piisava ettevalmistuse saaks."


Image
Joanna Miranda Ausmees

Joanna Miranda Ausmees


"Kandideerin üliõpilasesindajaks, sest olen tugeva õiglustundega ja hoolin siiralt üliõpilaste heaolust ja käekäigust. Olen laia silmaringiga, kohusetundlik ja pühendunud oma ettevõtmistes ning teen asju südamega. Märkan sageli kohti, kus on arenguruumi ja tahan panustada tudengite hääle kuuldavaks tegemisse nii kuidas oskan ja saan. Mind kannustab vanasõna "kus viga näed laita, seal tule ja aita.""


"Minu jaoks on hetkel südamelähedased praktiliste oskuste lõpueksami ja õppekava arendamise teemad. Tahan, et tudengite hääl jõuaks otsustajateni ning et tudengite mõtteid ja soove võetaks kuulda, eriti niivõrd kaalukate teemade juures, mis mõjutavad kõige enam just tudengeid ja meie tulevikku."


"Mulle on alati olnud oluline võrdse kohtlemise teema. Usun, et see on oluline igas valdkonnas ja alati. Lisaks pean oluliseks õppeainete ja õppekava tagasisidet ning seda, et tudengite antud tagasiside põhjal ka vajalikke reaalseid muudatusi ellu viidaks, sest ilma selleta on tagasisidestamisest vähe kasu. Vähem tähtis ei ole ka kõrghariduse rahastamise teema."


Image
Anna-Ly Truusalu

Anna-Ly Truusalu


"Minust teeb hea üliõpilasesindaja minu sihikindlus ja soov üliõpilaselu edendada. Soovin võimalust kaasa rääkida üliõpilastele olulistel teemadel ning leida lahendusi erinevatele kitsaskohtadele."


"Mina soovin üliõpilasesindajana pöörata tähelepanu just arstiõppe praktilisele poolele ja tegelen sellega, et üliõpilastel oleks juba varakult (ka prekliinilises õppes) rohkem võimalusi päris haiglaeluga kokku puutuda ja praktilisi oskusi omandada. See muudaks lihtsamaks hiljem nii abiõena kui abiarstina tööle asumise, sest ka haiglatel oleks suurem soov tudengeid tööle võtta, kui neil oleks juba rohkem kliinilisi oskusi olemas."


"TÜÜE peaks järgmisel aastal kindlasti tähelepanu pöörama kõrghariduse rahastamisele - tudengid peaksid ka edaspidi saama ülikoolis tasuta õppida."


Image
Martin Veližanin

Martin Veližanin


"Olen olnud kaks aastat valdkonna üliõpilasesindaja ja tunnen juba selle töö iseärasusi."


"Instituudi toetamine."


"Võrdne kohtlemine"


Image
Enelin Leichter

Enelin Leichter


"Leian, et minust teeb hea üliõpilasesindaja, minu varasem kogemus antud positsioonil. Samuti ka minu pühendumus oma ettevõtmistele."


"Minu jaoks on oluline tegeleda nii füüsilise kui ka vaimse õppekeskkonna parendamisega, et kõik tudengid saaksid rahus keskenduda endi õpingutele."


"Leian, et õppekvaliteet ning konstruktiivse tagasiside saamine ja andmine, käivad käsikäes. Seega on tegemist teemadega, millele võiks tuleval aastal rohkem tähelepanu pöörata. Üle tuleks vaadata aine tagasisidestamise protsess, et ainete lõpus täidetud tagasiside oleks tudengitele mugav anda ning õpejõududele konstruktiivselt kasulik."


Image
Angelika Kurm

Angelika Kurm


"Usun, et sobiksin üliõpilasesindajaks, sest mul on head kuulamis-, analüüsi- ja probleemilahendus oskused. Soovin aktiivselt panustada oma instituudi üliõpilaste ülikoolikogemuse edendamisesse."


"Üliõpilasesindajana soovin olla oma intituudi üliõpilastele olemas, et nad teaks kuhu oma murega pöörduda ning leiaksid neile lahendused."


"Ma arvan, et oluline on tegeleda kiirelt ja efektiivselt õppeaasta jooksul esilekerkivate murede ja probleemidega, kuid pikemas plaanis võiks rõhku panna üliõpilaste vaimse ja füüsilise tervise edendamisele."


Image
Marileen Nael

Marileen Nael


"Mulle meeldib olla oma kaastudengitele abiks ja anda endast parim, et nende kõrghariduse omandamine oleks meeldiv ja väärt kogemus. Lisaks on mul juba üks aasta üliõpilasesindaja kogemust selja taga, mille põhjal saan öelda, et oskan vajadusel võtta juhtiva rolli ja ei jäta oma kohustusi unarusse."


"Minu jaoks on kõige olulisemad teemad üliõpilaste heaolu õpikeskkonnas ja õppekavade parendamine/arendamine lähtuvalt üliõpilaste tagasisidest."


"TÜÜE peaks järgmisel õppeaastal rohkem tähelepanu pöörama õppeainetele/õppejõududele tagasiside andmisega."


Image
Birgit Nurmberg

Birgit Nurmberg


"Ma olen loomu poolest väga aktiivne ja kohusetundlik ning mulle meeldib korraldada (üritusi, koosviibimisi jne.). Olen huvitatud tudengite heaolu parandamises ning kooliaja huvitavaks ning meeldejäävaks muutmises."


"Koolielu huvitavamaks muutmine, et tudengeid õpinguteks motiveerida. Tudengite tagasiside kuulamine ning arvestamine ja seeläbi koolielu paremaks muutmine."


"Õppeainetele tagasiside andmine, et mitmekesistada õpinguid ning luua rohkem võimalusi erialaseks enesearenguks."


Image
Elina Petron

Elina Petron


"Minust teeb suurepärase üliõpilasesindaja tugev kohusetunne kaastudengite ees, suudan kuulata ja kõneleda tudengeid enim vaevavaist muredest. Osalen aktiivslelt instituudi üritustel, mis võiksid üliõpilaselu edendada ja tunnen, et mõninga abiga oleksin võimeline neid ka korraldama."


"Soovin motiveerida kaastudengeid osalema aktiivsemalt oma meelisõppeainetes ja viia neid kokku sarnaste huvedega õppuritega, et meeskonnatööst sünniks rohkem teadust ja tudengimelu. Selle saavutamiseks pakuksin välja tudengeile rohkem nende erialaga seonduvaid üritusi, et kaasata neid veelgi neid juba huvitavatesse teemadesse."


"ÕIS-s tekkinud segadustele, õppejõududele konstruktiivse tagasiside andmine, kõrghariduse rahastamine"


Image
Katrin Kaarama

Katrin Kaarama


"1. Olen aktiivne kogukonnahing - löön kaasa orkestrites, sportimisel ning noorte,- ja täiskasvanute treenimisel, olen väikeettevõtja ning korraldan seebihokiturniire! ;)
2. Meeldib olla mitmekülgne ning viia sellist mentaliteeti ka teisteni
3. Mul on elukogemused ürituste korraldusel nii maakonna,- kui üleeestiliselt
4. Olen juhtinud põhikoolis ja gümnaasiumis kooli õpilasesindust
5. Ma säran nagu päike ning nakatan sellega ka teisi."


"1. Üliõpilaste mured igapäevaselt - kooli süsteemide, vaba aja veetmise ning teiste murekohtade lahendamine
2. Noored liikuma üks-kaks-kolm!"


"1. Õpilaste toetamine vaimse ülepinge korral - koolituste ning abi suunamine noorteni
2. Mõni uus, lahe spordiüritus ei tee ka paha! ;)"


Loodus- ja täppisteaduste valdkonna instituutide üliõpilaskogud

Image
Pilt Ronald Judinist.

Ronald Judin


"Mul on olnud au kaastudengeid juba kaks aastat üliõpilasesindajana teenida. Samuti olen tegev Tartu linnavolikogu hariduskomisjonis ja kahes MTÜs. Olen kirjutanud arvamusartikleid ja juhendanud ülikoolis praktikume. Varasem juhtimis- ja esinemiskogemus on loonud head eeldused selleks, et väljendaksin tudengite arvamust meile olulistel teemadel selgesti ja kehtestavalt. Samuti olen seltsiv ja inimeste jaoks alati olemas: info liigub minu kaudu, küsimused saavad vastuse ja mured lahenduse. Minu tutvused võimaldavad mul ka kohaliku omavalitsuse tasandil tegutseda, et ülikooli juures midagi paremaks muuta. Kõige paremini töötan sisendiga, seega võib kindel olla, et kui sinul peaks olema vaja midagi üliõpilasesinduse kaudu teha, on mul ainult hea meel aidata."


"Kandideerin üliõpilasesindajaks kolmandat korda. Eelmisel aastal olid minu peamised eesmärgid tudengite jaoks Deltasse ruumi tegemine, eestikeelse õppe osakaalu säilitamine ja suurendamine ning suitsuvaba ala laiendamine üle Delta siseõue. Neist esimesega on meie meeskond esialgu hakkama saanud: tühjad klassiruumid avanevad õppimiseks varasemast kergemini ega saa kunagi täis. Eesti keele teemal on rinde hoidmine pidev töö, mistõttu tuleb seda väsimatult jätkata, et meie oma keele elujõud ja hea maine ka arvutiteaduses tagada ning õppekvaliteeti parandada, sest emakeeles õppimine on paratamatult tõhusam. Suitsuvaba ala laiendamise eest seisan samuti nii kaua, kuni see tehtud saab, et iga Deltasse saabuja saaks tunda end turvaliselt, teades, et tema tervisest hoolitakse.

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna tasemele tahan alt üles sarnased teemad tuua, keskendudes keelele ja taristule. Niimoodi (ja lisaks) tahan parandada üliõpilasesinduse suhtlust arvutiteaduse instituudiga, sest oleme viimasel ajal toiminud pigem omaette, kuid tihedam koostöö aitaks nii instituudil kui ka valdkonnal oma eesmärke paremini täita ja võimaldaks kõiki tudengeid rohkem kaasata."


"Neid teemasid on mitmeid: ikka ja alati keeleküsimus ning kõrghariduse rahastamine, aga aeg on edasi läinud ja uue teemana peame käsitlema tekstirobotite kasutamist õppetöös. Kogemus näitab, et mitte ainult tudengid, vaid ka õppejõud võivad neist sõltuvusse sattuda, aga kui aine disaini poolest tekstiroboteid otse soosima hakkab, siis on sellel õppekvaliteedile katastroofilised tagajärjed. Mõlemal pool on tähtis mõõdukust rõhutada."


Image
Kanwal Batool

Kanwal Batool


"I believe I can bring into notice issues with a more diverse perspective. I care about the quality of student life and I am confident to voice my opinion on issues. I am social and have good connections with PhD colleagues."


"To bring into attention all the issues, even if some of them are experienced by only a single student. To encourage more inclusivity and diversity. To make international students especially the new ones feel at home."


"Funding opportunities for international conferences. Inclusivity and promotion of diversity."


Image
Toomas Daniel Viskus

Toomas Daniel Viskus


"Soovin esindada üliõpilasi enda instituudis ja tagada seda, et õppetöö oleks võimalikult kõrge tasemeline ja mõistlikult teostatud."


"Minu jaoks on tähtis see, et üliõpilasi koheldakse ausalt ja et nad tuleksid rahaliselt toime. Doktorandina on mulle tähtis see, et nii Tartu Ülikoolist kui ka väljastpoolt doktoriõppese astunud üliõpilane saaks võimalikult vähese segaduse ja mittevajaliku veavaga enda uurimistööd läbi viia."


"Peaks rõhku panema tulemusstipendiumi tagasi toomisele. Bakalaureuse- ja magistrikraadi omistamise ajal oli see minu jaoks suur motivaator ja aitas minul endal lihtsamini toime tulla."


Image
Tartu Ülikooli maskott Tiksu

Markus Kõiv


"Minust teeb hea üliõpilasesindaja:
1. Hoolin TÜ õppekvaliteedi tasemest, osalen aktiivselt tagasisidestamises (sobiksin VÜK õppekvaliteedispetsialisti rolli)
2. Olen varasemalt kokku puutunud ürituste korraldamisega (sobiksin VÜK TÜÜE vaimu positsioonile)
3. Tunnen läbi laboritöö instituudi siseelu ja sobiksin IÜK-i"


"Kõrghariduse rahastamine ja võrdse kohtlemise teemad! Tunnen, et tulemusstipendiumi kaotamine näitab suunda, kuhu hakkame liikuma, ning soovin, et kõik järgnevad muudatused selles suunas kooskõlastataks tudengitega rohkem."


"Võrdsele kohtlemisele! TÜ peab tugevamalt kommunikeerima, et see on nende jaoks prioriteet. Välisülikoolidega võrreldes ei oma TÜ piisavalt head süsteemi. Ma tahan olla üks nendest, kes ülikoolile seda meenutada tahab."


Image
Kaisa Aab

Kaisa Aab


"Olles kaks aastat olnud Solaride`s, üliõpilasorganisatsioonis, mis populariseerib inseneeriat, olen aktiivselt püüdnud innustada noori tehnoloogia ja inseneeria maailma vastu rohkem huvi tundma. Lisaks on kolm aastat Tartu Ülikooli laboris töötamist andnud mulle praktilisi oskusi materjaliteaduses, mida täiendab ka töökogemus väljaspool ülikooli. Ma soovin muuta loodusteadused populaarsemaks ja üliõpilastele põnevamaks, samal ajal edendades õppekavasid meie valdkonnas. Üliõpilasesindajana tagan, et mu valdkonnakaaslate hääled oleksid kuuldavad ning meie programmid vastaksid kõrgetele standarditele."


"Minu jaoks on kõige tähtsam laiendada üliõpilaste silmaringi, näidates neile nende erialal pakkuvaid võimalusi—olgu see siis teadus, tööstus või innovatsioon. Usun, et teoreetilised teadmised peavad käima käsikäes praktiliste oskustega, et üliõpilased oleksid valmis reaalseteks väljakutseteks. Toetan rohkemate töötubade, ettevõtetega koostööprojektide ning uurimisvõimaluste loomist, et üliõpilased saaksid lisaks akadeemilistele teadmistele ka enesekindluse oma oskuste rakendamisel. Koos saame luua õppekava, mis ulatub klassiruumist kaugemale, andes üliõpilastele tulevikuks vajalikud teadmised."


"Üliõpilasesindajana tahaksin keskenduda õppekvaliteedi parandamisele, lõputööde juhendite täiustamisele ning õppeainetele tagasiside andmise süsteemile. On oluline, et nii õppejõududelt kui ka üliõpilastelt kogutakse korrapäraselt konstruktiivset tagasisidet, et pidevalt täiustada õpetamist ja parandada õppetulemusi. Neid valdkondi tugevdades saame luua läbipaistvama ja toetavama õpikeskkonna, mis aitab kõigil üliõpilastel edukamalt õppida."


Image
Suchith Sadanand

Suchith Sadanand


"I am suchith and excited to introduce myself as a candidate as student representative. Communicative and extrovert who loves to talk ,I'm a polyglot and I believe these skills are required to foster student needs ,understand the requirements of students and addressing it ,be it managing events or connecting with students .I ensure student concerns are listened and put forth on the table and resolve it"


"1.Commication between student union and administration
2.Create a platform where student can voice their concerns
3.Mental health and introduce extra curricular activities to overcome education stress and burn out"


"Student voices regarding their mental health is my top priority,I feel we need to introduce lot of sport activities and seminars and also guide students how to apply for study abroad programs or conference"


Image
Karl-Ander Kasuk

Karl-Ander Kasuk


"Haridus: TÜ doktorant elektrokeemias, MSci Chemistry Imperial College Londonist.
Juhtimiskogemus: Nucleate Baltics, Imperial College'i Eesti Selts, Reaali esinduskoda.
Doktorantide esindaja keemia instituudi nõukogus. Bakalaureuse ning magistritaseme tudengite huve esindan tagantjärele tarkuse ning Imperial College Londoni eeskujuga."


"Kõrgema keemiahariduse kaasajastamine teaduspõhise ettevõtluse toetuseks."


"Rohkem huvispetsiifilisi seltse (näide: https://www.imperialcollegeunion.org/activities/a-to-z)."


Image
Kaspar Arukaevu

Kaspar Arukaevu


"TÜKSi (Tartu Ülikooli Keemiaüliõpilaste Selts) presidendina on mul juba olnud väga palju võiamlusi suhelda keemia instituudiga ja rohkem selle siseasjadest aimu saada. Lisaks hoolin palju meie õppekavade ja tudengite heaolu parandamisest ning näen, et selle jaoks on kõige parem meetod TÜÜE."


"Minu jaoks on kõige olulisem koguda õppeainete kohta tagasisidet ja leida üles probleemseid kohti nende juures. Sellisel juhul saab neid probleeme parandada ning organiseerida abivajajatele konsultatsioone. Lisaks on tähtis tegeleda jooksvalt tekkivate probleemidega ja tahaksin ka mõelda välja teisi viise, kuidas tudengite üleüldist heaolu parandada."


"TÜÜE võiks tähelepanu pöörata tagasiside meetodite parandamiseks, sest praegused põhilised viisid on minu arust puudulikud."


Image
Elo Joandi

Elo Joandi


"Soovin olla võimalikult tegus, aus ja efektiivne vahendaja oma instituudi ja selles õppijate jaoks."


"Suure osa probleemide taga ülikoolis on rahastus ja selle puudumine. Selle asemel, et tegeleda sümptomitega, võiks tegeleda tekkepõhjustega, seega on mulle olulisim teema kõrghariduse rahastus."


"Tasuta kõrghariduse säilimine ja rahastamine."


Image
Anet Ilustrumm

Anet Ilustrumm


"Minust teeb hea üliõpilasesindaja minu kogemus – olen esindajana tegutsenud juba viimased kaks aastat, mistõttu tunnen hästi ülikooli struktuuri ning tean, kelle poole erinevate probleemide korral pöörduda ja kust abi leida. Olen sihikindel ja pühendunud, seistes kindlalt üliõpilaste huvide ja vajaduste eest ning töötades selle nimel, et tudengite hääl oleks otsustusprotsessides kuulda."


"Üliõpilasesindajana on minu jaoks kõige olulisem, et tudengite soovid ja vajadused oleksid õppekavade ning õppeainete arendamisel tõesti kuuldud. Üliõpilasesindusse kandideerides lubadusi võiks ju anda palju, kuid lõppkokkuvõttes on kõige tähtsam see, et tudengitel oleks võimalus avaldada arvamust ja mõjutada seda, kuidas Tartu Ülikoolis õppimine nende jaoks paremaks muutuks. Samuti soovin tõsta tudengite teadlikkust sellest, et nende hääl ja ettepanekud ei ole pelgalt formaalsus – need on päriselt olulised ja nendega arvestatakse ülikooli otsustusprotsessides."


"Kõige rohkem peaks TÜÜE järgneval aastal pöörama tähelepanu võrdse kohtlemise teemale, sest toetav ja õiglane keskkond on oluline nii tudengitele kui ka ülikooli töötajatele. Ainult siis, kui kõik tunnevad end väärtustatuna ja võrdselt kohelduna, saab ülikool olla parim võimalik koht õppimiseks ja töötamiseks."


Image
Iko Marten Kiisler

Iko Marten Kiisler


"Ma olen sügisest kolmanda kursuse matemaatika bakalaureuse tudeng ning olen ka oma kursuse esindaja. Olen nii põhikoolis kui ka gümnaasiumis alati olnud koolielu virvarris sees ning aidanud korraldada üritusi, nii et olen harjunud olema tegus. Ma olen inimene, kes on alati valmis kuulama teiste muresid ning naudin neile lahenduste leidmist või vähemalt mure koorma kergendamist."


"Minu jaoks on oluline just õppekvaliteet. Ülikooli esmane eesmärk on siiski hariduse pakkumine ning seetõttu on ülimalt oluline, et Tartu Ülikool pakuks parimat võimalikku haridust. Selleks on aga vaja, et tudengite häält kuulataks, et probleemsed ained saaksid teha muudatusi ja areneda. Lisaks tahaks ma ka arendada instituudi/valdkonna sisest ühtsust."


"Minu arvates peaks TÜÜE keskenduma õppekvaliteedile ja kõrghariduse rahastamisele. Kõrge läbikukkumisprotsent õppeainel ei ole märk, et tudengid on lollid ja ei pinguta, vaid pigem, et õppeaine korralduses või ülesehituses on probleeme. Kõrghariduse rahastamise osas on meil palju, mille eest võidelda. Tuleb seista tasuta kõrghariduse ja ka erinevate stipendiumite säilimise eest."


Image
Birthe Lall

Birthe Lall


"Minust teeb hea üliõpilasesindaja see, et olen särasilmne, kohusetundlik ja hooliv. Kuulaksin alati ära kõigi tudengite mured ning uued ideed, sest pean oluliseks, et tudengid saaksid ka kaasa rääkida."


"Mulle on kõige olulisem see, et kõiki tudengeid koheldaks võrdselt ja kõigi mõtted oleks kuuldud."


"Arvan, et TÜÜE peaks järgmisel õppeaastal pöörama rohkem tähelepanu sellele, kuidas tudengite tagasiside jõuab tegelikult ka muutusteni. Tudengid annavad igal aastal tagasisidet, aga osade ainetega tundub, et hoolimata sellest ei muutu tegelikult midagi."


Image
Magnus Vaikla

Magnus Vaikla


"Praegune matemaatika 2. kursuse tudeng olemisele lisaks toon perspektiivi erinevatest aastakäikudest ja teistest õppehoonetest; samuti olen tükk aega läbinud õpingute ja töö vahel žongleerimise kadalippu ning tean, millest see alguse võib saada ja mida see endaga kaasa toob. Tulin ülikooli eelkõige kogema vabadust ja tahan seda võimaldada teistelegi. Tean eelkõige, et iga tudeng kui ka õppejõud on oluline; õppetööst tekkiva sisulise kasu loovad üht- ja teistmoodi kõik asjaosalised."


"Kõige kirglikumalt tahaks pidurdada õppetöö struktuuri muutumist tunnikontrollide ja teiste sagedate tegevuste suunas, millel võib rahuliku süvenemise toetamise asemel olla pigem tüütu mõju. Peale selle tahaks üleüldse, et kõrgharidus Tartu Ülikoolis oleks edaspidigi vähemalt sama asjalik ja et õppimine ei peaks kellelegi jääma pidama toimetuleku taha."


"Põhilised pinged möllavad jätkuvalt kõrghariduse rahastamise ümber. Kuna uuesti õppima asumine on tehtud keskmisele tudengile märksa keerulisemaks, tasub toetada ja julgustada neid, kes oma eriala alles valivad. Ei pruugi ka üldse kaugel olla ajad, mil tasuta kõrgharidusega jätkamine ei ole ainult aruteluküsimus, vaid tegemist võib olla reaalse võimalusega."


Image
Lisette Haug

Lisette Haug


"Minust teeb hea üliõpilasesindaja esiteks aastatepikkune kogemus õpilasesindajana, millest ühe aasta olen esindanud ka molekulaar- ja rakubioloogia instituudi tudengeid. Lisaks sellele pean ennast ka üldiselt tegusaks inimeseks, ütlen alati uuele kogemusele "jah" ja naudin väga igasugust askeldamist. Olen inimene, kellel on palju arvamusi, mille eest ma ei karda seista, ning usun, et see on hea omadus kellelegi, kes esindab tudengeid instituudi nõukogus. Kui nõukogus küsitakse tudengite arvamust, annan endast parima, et anda edasi mitte ainult enda arvamused, vaid võtta arvesse ka teiste tudengite mõtteid ja kogemusi."


"Lisaks TÜÜE liikmele olen ka geenitehnoloogia programminõukogu liige ning seetõttu on mulle oluline, et meie õppekava ja õppeained oleksid midagi, mis ajas muutuvad ja paranevad, mitte ei stagneeruks ega jääks mugavuse tõttu unarusse. Geenitehnoloogia õppekava reformi valguses pean oluliseks ellu viidud muutuste analüüsimist ja tagasiside kogumist, et vajadusel arendada õppekava veel edasi. Minu jaoks on oluline kõik, mis puudutab meie instituudi tudengite õppekvaliteeti ning heaolu."


"Mina arvan, et järgmisel aastal peaks TÜÜE tegelema rohkem enda nähtavuse suurendamisega! Olen märganud, et kui tudengitel on oma probleemidega vaja abi või nõu, ei tule neil sageli meelde, et saab pöörduda TÜÜE poole. Soovin sellega kindlasti tegeleda enda instituudi tasandil, kuid usun, et see võiks oluline olla ka TÜÜE-le kui tervikule."

Image
Railin Viik

Railin Viik


"Minu jaoks on oluline, et tudengite arvamust võetakse kuulda instituudi ja ülikooli tasemel. Kuigi mul puudub varasem kogemus üliõpilasesinduses, olen ma aktiivne liige erialaseltsis ning ei karda oma arvamust avaldada ja selle eest seista. Minu jaoks on oluline saada uusi kogemusi ja oskusi. Kohanen kiiresti uutes olukordades ja oskan leida lahendusi erinevatele ettejuhtuvatele probleemidele."


"Minu jaoks on oluline, et õppetöö ja õppekeskkond oleks toetav ja edasiviiv. Lisaks pean tähtsaks, et tudengitel oleks keegi, kes neid kuulaks ja oleks toeks erinevate probleemidega tegelemisel ja lahendamisel. Olen avatud kuulama ja toetama. Minu juurde võib tulla ükskõik millise küsimusega ja usun, et leian sobiva lahenduse."


"Inimesena, kes on siiani pigem vähe TÜÜE-ga kokku puutunud, leian ma, et järgmine aasta tuleb tähelepanu pöörata üliõpilasesinduse nähtavuse suurendamisele tudengite seas. Leian, et paljud pole veel täpselt teadlikud, millega TÜÜE tegeleb, milliste probleemidega pöörduda ning kuidas saab üliõpilasesindus abiks olla lahenduste leidmisel. Tehes ennast nähtavamaks üliõpilaste seas, saab TÜÜE parandada tudengite ülikoolikogemust ja toetada neid nende õpingute ajal rohkem."


Image
Tartu Ülikooli maskott Tiksu

Elise Mägi


"Olen Bioteaduste Üliõpilaste Seltsi liige juba mitmendat aastat, osalenud seal mitme töögrupi tegemistes (Keskkond, Teaduse Populariseerimine ja Haridus). Seltsi liikmena puutun tihedalt kokku ka teistel kursustel õppivate tudengitega, kelle muresid ja rõõme saaksin Instituudile edastada. Lõpetan nüüd kevadel magistrantuuri ning sügisest oleksin TÜMRI üliõpilasesindaja doktorandina."


"Mul ei ole mõttes kindlat probleemi, mida esindajana lahendama läheksin - pean oluliseks tagada tulemuslik suhtlus Instituudi ja Tudengite vahel, et igale murele oleks õiglane lahendus."


"TÜÜE peab järgmisel aastal rohkem tähelepanu pöörama võrdsusele, õppekavade parendamisele ning erinevate valdkondade ja instituutide tudengite vahelise suhtluse edendamisele."


Image
Taavi Tamm

Taavi Tamm


"Ma püüan alati olukordi mõista erinevatest vaatenurkadest. Olen ratsionaalse mõtlemisega, julgen oma arvamust väljendada ning oskan seda põhjendada ja kaitsta. Usun, et tänu nendele omadustele suudan tõhusalt seista üliõpilaste huvide eest."


"Minu jaoks on kõige olulisem, et üliõpilasi koheldaks võrdselt ja õiglaselt. Soovin, et õppejõud oleksid ausad ja vastutulelikud ning toetaksid tudengeid parimal võimalikul viisil."


"Minu jaoks on oluline, et õppekava oleks hästi läbimõeldud — et kursustes oleks võimalikult vähe üleliigset infot ning need oleksid üles ehitatud viisil, mis toetab õppijat parimal moel."


Image
Aikaterini Niovi Tri

Aikaterini Niovi Triantafyllaki


"I believe I am a good listener with a strong sense of justice and honesty. In the path of my life, I have gone through different leading positions(E+ projects, astronomy group) and I know that things are only moving forward when we act upon them, take accountability of these actions and plant the seeds for the next ones to go through the phd life a bit less frustrated and ready to dive into the curiosity of research and discovery knowing that maybe someone out there cleared things out, stood up. I do want to be a good example of this and a role model as a person and scientists who is passionately curious about the universe, spreads her own knowledge while keeping her values and preserving her rights as a student and human."


"Mostly support students and student rights, especially in the Observatory that it has now been in the process of having formal rules about student affairs. I fixed the student regulations regarding exams along with the head of studies as well as we communicate into supporting students. I do not know what will happen this year, let's see. I think I am a good example of asking questions on clearing things out on what needs to be done in the process of getting my phd. I hope for a stronger transparency and more organisation on the collective processes(phd exams, clarity on the books/lessons, where to find information) that involve the acquisition of a phd while as phd students we are taking our own individual research paths but we are growing together."


"Equal treatment and the people who are responsible of enforcing it, PhD studies, having internationals in UTSU,"


Image
Tartu Ülikooli maskott Tiksu

Eliisabet Judin


"Olen Eliisabet Judin ja sooviksin võimalust esindada tehnoloogiainstituudi tudengeid. Minu eesmärk ei ole mitte ainult rääkida, vaid ka kuulata. Leian, et tõelised muutused algavad siis, kui me kõik töötame koos. Olen valmis tegema kõvasti tööd selle nimel, et tagada meie üliõpilaste kuuldavus ning et meie instituut oleks kõigile parim koht õppimiseks. Esindasin instituudi üliõpilasi ka eelmisel aastal ja tänu sellele olen nüüd teadlik instituudi siseasjadest ja ka suhtumisest üliõpilastesse ning õppekavadesse. Tunnen, et nii mõndagi saab muuta ning suudaksin nende teadmiste abil luua paremaid strateegiaid, et olukorda parandada, kui mulle antakse privileeg sellega tegeleda. Olen tänulik võimaluse eest teenida teid ning luban teile, et teen seda alandlikult ja sihikindlalt."


"Aasta jooksul olen mõistnud, miks vaid vähesed arvutitehnika õppekava jätkuvalt nominaalajaga lõpetavad. See põhjus on, et õppekava on mitmes osas kunstlikult raskeks tehtud. Saan aru, et mingisuguseid filtreid on vaja, aga kui nende filtrite pärast langeb välja oluliselt rohkem tudengeid kui valdkonnas keskmiselt, siis tuleb neid vähemaks võtta, et kõik õppekavad oleksid sarnase keerukusega. Minu eesmärk on seepärast viia tudengite hääl nii kõrgele kui võimalik, et need hädavajalikud muutused toimuda saaksid ja tudengite õigustatud ootus nominaalajaga lõpetamisele realiseeruks. Seetõttu kandideerin lisaks instituudile ka valdkonna esindajaks."


"Järgmisel õppeaastal peab TÜÜE absoluutselt veel rohkem tähelepanu pöörama kõrghariduse rahastamisele. Kõrgharidus peab püsima tasuta. Keeruline on keskenduda samal ajal nii õpingutele kui ka tööle ja teha mõlemat hästi. Õpingute pooleli jätmine või üldse mitte alustamine rahapuuduse tõttu on traagiline ning vajab maksimaalset vastupanu, et selliseid olukordi tulevikus vältida."


Image
Mihkel Ottis

Mihkel Ottis


"Olen enesekindel ning ei karda õppejõududega argumenteerida. Julgen tudengite väärtuste eest seista."


"Tudengite koolielu, sest see ei ole normaalne, kui tudengid peavad täistöökohaga õppima ning samuti tööl käima, tuleb üle vaadata õppekoormused ja EAP-de mahud ;)"


"Kõrghariduse rahastamine. Tudengid ei peaks nii palju muretsema raha pärast, et elementaarseid ellujäämis vajadusi täita."


Image
Richard Pihel

Richard Pihel


"Olen alustamas doktorantuuri ning viimased 5 aastat olen veetnud Tartu Ülikoolis õppides, ehk nüüdseks saan üsna põhjalikult aru kuidas õppimine ülikoolis käib ja kuidas ta võiks käia. Samuti olin kaks aastat tagasi oma erialase tudengiseltsi asutajate hulgas ning siiamaani ka juhatuse liige, selle käigus olen suhelnud palju nii õpilaste kui ka õppejõududega õppimisest ja paljust muust ülikoolieluga seotust."


"Minu jaoks on kõige olulisem õppekvaliteedi parandamine ning õppimiskogemuse efektiivsemaks muutmine. Õppejõud tihti ei saa tagasisidet, sest süsteem tagasisidestamiseks on vigane või on kaotatud lootus, et tagasiside midagi muudaks. Samuti innustaks ma õppejõudude kasutama uudsemaid meetodeid õpetamisel, isegi kui see võib mugavustsoonist natuke välja viia."


"TÜÜE peab tähelepanu pöörama sellele, et ÕIS-i tagasiside süsteem töötaks ka erialadel kus on väiksem arv õpilasi. Alati tuleb õppimisel ajaga kaasas käia ning õpetada tehisintelligentsi ja muude innovatiivsete lahenduste kasutamist."


Image
Pilt Tormi Kallest.

Tormi Kalle


"Usun, et just minust teeb hea üliõpilasesindaja minu lai tutvus-ning tegevusvõrgustik, mis on kasuks erisuguste küsimuste ja probleemide lahendamisel. Samuti olen olnud juba aasta üliõpilasesindaja, tänu millele oman teadmisi ning kogemusi üliõpilasesindusest ja selle tööst."


"Soovin parendada tudengite teadlikkust erinevatest pakutavatest võimalustest Tartu Ülikooli õppehoonetes. Samuti pean oluliseks julgustada tudengeid jagama muresid ja rõõme TÜÜE-le, näiteks õppekava või tudengielu puudutavatel teemadel."


"TÜÜE peab jätkama ülikoolipere vaimse ja füüsilise tervise hoidmisega."


Image
Helena Tammsaar

Helena Tammsaar


"Ma arvan, et oleksin hea üliõpilasesindaja, sest kuulusin oma instituudi üliõpilaskogusse ka eelmisel aastal. Tänu sellele varasemale kogemusele on mul olemas hea arusaam üliõpilasesindaja rollist ja võimalus jätkata käimasolevate tegevustega sujuvalt ka järgmisel aastal. Samuti on õpilaste esindamine mulle omane, sest ka gümnaasiumis kuulusin oma kooli üliõpilasesindusse ja oli õpilaste esindaja ka hoolekogus."


"Üliõpilasesindajana on minu jaoks kõige olulisem tudengitele mugava ja toetava õpikeskkonna tagamine, kommunikatsiooni parandamine inglisekeelsete õppekavadega meie instituudist ning üldiselt juhtida tähelepanu tudengitel tekkinud muredele ja probleemidele, et neile lahendused leida."


"Mina arvan, et järgmisel õppeaastal peaks TÜÜE jätkama tööd kõrgharidusrahastuse ja võrdse kohtlemise teemadel."


Image
Jürgen Sarjas

Jürgen Sarjas


"Soovin parendad tudengite õppekogemust. Sama eesmärgiga lõime kollegidega Doktorantide Seltsi, kus olen juhatuse liige."


"Õppeastmete sidususe edendamine ja doktrorantuuri jõudmise toetamine."


"Tulev aasta võib tuua kõrghariduse rahastuses muudatusi ja TÜÜE peab hea seisma, et kärped ei kahjustaks õppekvaliteeti."


Image
Pilt Martin Haamrist.

Martin Haamer


"Olen teise aasta geograafia osakonna doktorant, kuid minu teekond geograafias algas juba bakalaureuseõppes 2017. aastal. Viimase aasta olen esindanud ÖMI tudengeid instituudi nõukogus ja järgmisest aastast soovin esindada tudengeid valdkonna nõukogus. Olen olnud LT valdkonnaga pikalt seotud ja puutunud kokku tudengitega mitmetest instituutidest. Lisaks olen 2018. aastast olnud geograafia programminõukogus ja seeläbi puutunud tihedalt kokku õppekava arendusega ja selle ülesehituse põhimõtetega laiemalt meie valdkonnas. Ühtlasi esindan doktorante ülikooli doktoriõppekeskuste koosolekutel. Oma igapäevatöös keskendun inimeste liikuvuse uurimisele suurandmete põhjal eesmärgiga soosida jalgi, jalgrattaga ja ühistranspordiga liiklemist linnas."


"Doktorandina soovin keskenduda eelkõige teemadele, mis puudutavad doktorantide tööd ja heaolu. Sageli jäävad doktorantide mured märkamata ja leian, et nende esindamine instituudis ja valdkonnas on oluline. Samuti soovin tegeleda õppekava arendusega LT valdkonnas."


"Senisest rohkem tähelepanu tuleks pöörata doktorantide esindamisele - praegu on meie seisukohad vähe esindatud erinevates otsustuskogudes. Samuti soovin parandada doktorantide tugistruktuuri, et iga doktorant teaks, kelle poole pöörduda erinevate murede korral."


Bioinseneeria instituudi üliõpilaskoguga liitumiseks kandideerimisavaldusi ei laekunud, mistõttu valimisi selles instituudis ei toimu. Üliõpilasesindajad bionseneeria instituudi üliõpilaskogusse määratakse üliõpilaskogude üldvalimiste väliselt vastavalt TÜÜE valimiseeskirjale.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!